عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

احداث خانه عالم سبب افزايش اطلاعات ديني مردم مي‌شود

احداث خانه عالم سبب افزايش اطلاعات ديني مردم مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:21 ب.ظ

سرپرست اداره تبليغات‌ اسلامي مهاباد:
احداث خانه عالم سبب افزايش اطلاعات ديني مردم مي‌شود

خبرگزاري فارس: سرپرست اداره تبليغات اسلامي مهاباد گفت: احداث خانه عالم سبب افزايش اطلاعات ديني و معنوي مردم مي‌شود.

حجت‌الاسلام محمد داداش‌زاده امروز در گفت‌وگو‌ با خبرنگار فارس در ‌مهاباد، اظهار داشت: احداث و ساخت خانه عالم براي استقرار و حضور روحاني با هدف نشر و گسترش فرهنگ و معارف قرآني و فرهنگي در مناطق روستايي و شهري امري ضروري است.
وي تصريح كرد: هدف از ايجاد خانه عالم در روستاها و شهرها ارتباط مردم با روحانيان و رفع دغدغه‌هاي ديني و مذهبي آنان است.
اين مسئول خاطرنشان كرد: در راه دين و ترويج انديشه‌ها و آموزه‌هاي ديني هر اندازه كه هزينه شود كم است و بايد بيشتر هزينه شود و باورهاي ديني مردم و به ويژه نسل جوان را بيش از پيش تقويت كرد.
سرپرست تبليغات اسلامي مهاباد اذعان داشت: خانه‌هاي عالم در مناطق سبب پيشبرد اهداف متعالي نظام مي‌شود.
وي خانه‌هاي عالم را يكي از مراكز نشر فرهنگ اسلامي خواند و افزود: ترويج فعاليت‌هاي ديني در اين مناطق مستلزم توسعه خانه‌هاي عالم در نظام اسلامي است.
داداش‌زاده با اشاره به نقش روحانيان در گسترش آموزه‌هاي ديني و معنوي در مناطق موثر برشمرد و گفت: حضور روحانيان در اين مناطق در راستاي توسعه فرهنگ ديني براي اين مناطق است تا بتوانند در راستاي تحقق مفاهيم الهي بهره گيرند.
داداش‌زاده اظهار داشت: انجام فعاليت‌هاي قرآني از قبيل برگزاري كلاس‌هاي روخواني، روان‌خواني، تجويد، تفسير از جمله برنامه‌هاي اجرايي خانه‌هاي قرآني است.
اين مسئول با بيان اينكه خانه‌هاي عالم و مساجد از اساسي‌ترين پايگاه‌هاي ديني مسلمانان هستند، ابراز داشت: روحانيان ساكن در اين روستاها با استقرار در خانه‌هاي عالم به امر تبليغ دين، فرهنگ ديني و ارتقاي كيفي آموزه‌هاي ديني ساكنان همت مي‌گمارند.
داداش‌زاده تعميق باورهاي ديني و رونق آيين‌هاي مذهبي در مناطق روستايي را از ديگر آثار توسعه خانه‌هاي عالم عنوان كرد و ادامه داد: خانه‌هاي عالم پل ارتباطي بين جوانان و نوجوانان در ترويج فرهنگ اسلامي هستند.
اين مسئول خاطرنشان كرد: حفظ و ترويج بيان معارف ديني، تبليغ احكام اسلامي در مناطق براي حضور تمام وقت مبلغان در مناطق به منظور ترويج و نشر معارف و آموزه‌هاي ديني از اهداف ساخت و افتتاح خانه عالم در روستاها و شهرها است.
وي گفت: ساخت خانه‌هاي عالم و حضور دائمي روحاني در روستا در ارتقاي فعاليت‌هاي مذهبي و فرهنگي روستاها تأثير بسيار زيادي دارد.
داداش‌زاده بيان داشت: در دولت‌هاي نهم و دهم ساخت خانه عالم در روستاها از پيشرفت چشمگيري برخوردار شده است.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها