عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

احداث خانه عالم سبب افزايش اطلاعات ديني مردم مي‌شود

احداث خانه عالم سبب افزايش اطلاعات ديني مردم مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:21 ب.ظ

سرپرست اداره تبليغات‌ اسلامي مهاباد:
احداث خانه عالم سبب افزايش اطلاعات ديني مردم مي‌شود

خبرگزاري فارس: سرپرست اداره تبليغات اسلامي مهاباد گفت: احداث خانه عالم سبب افزايش اطلاعات ديني و معنوي مردم مي‌شود.

حجت‌الاسلام محمد داداش‌زاده امروز در گفت‌وگو‌ با خبرنگار فارس در ‌مهاباد، اظهار داشت: احداث و ساخت خانه عالم براي استقرار و حضور روحاني با هدف نشر و گسترش فرهنگ و معارف قرآني و فرهنگي در مناطق روستايي و شهري امري ضروري است.
وي تصريح كرد: هدف از ايجاد خانه عالم در روستاها و شهرها ارتباط مردم با روحانيان و رفع دغدغه‌هاي ديني و مذهبي آنان است.
اين مسئول خاطرنشان كرد: در راه دين و ترويج انديشه‌ها و آموزه‌هاي ديني هر اندازه كه هزينه شود كم است و بايد بيشتر هزينه شود و باورهاي ديني مردم و به ويژه نسل جوان را بيش از پيش تقويت كرد.
سرپرست تبليغات اسلامي مهاباد اذعان داشت: خانه‌هاي عالم در مناطق سبب پيشبرد اهداف متعالي نظام مي‌شود.
وي خانه‌هاي عالم را يكي از مراكز نشر فرهنگ اسلامي خواند و افزود: ترويج فعاليت‌هاي ديني در اين مناطق مستلزم توسعه خانه‌هاي عالم در نظام اسلامي است.
داداش‌زاده با اشاره به نقش روحانيان در گسترش آموزه‌هاي ديني و معنوي در مناطق موثر برشمرد و گفت: حضور روحانيان در اين مناطق در راستاي توسعه فرهنگ ديني براي اين مناطق است تا بتوانند در راستاي تحقق مفاهيم الهي بهره گيرند.
داداش‌زاده اظهار داشت: انجام فعاليت‌هاي قرآني از قبيل برگزاري كلاس‌هاي روخواني، روان‌خواني، تجويد، تفسير از جمله برنامه‌هاي اجرايي خانه‌هاي قرآني است.
اين مسئول با بيان اينكه خانه‌هاي عالم و مساجد از اساسي‌ترين پايگاه‌هاي ديني مسلمانان هستند، ابراز داشت: روحانيان ساكن در اين روستاها با استقرار در خانه‌هاي عالم به امر تبليغ دين، فرهنگ ديني و ارتقاي كيفي آموزه‌هاي ديني ساكنان همت مي‌گمارند.
داداش‌زاده تعميق باورهاي ديني و رونق آيين‌هاي مذهبي در مناطق روستايي را از ديگر آثار توسعه خانه‌هاي عالم عنوان كرد و ادامه داد: خانه‌هاي عالم پل ارتباطي بين جوانان و نوجوانان در ترويج فرهنگ اسلامي هستند.
اين مسئول خاطرنشان كرد: حفظ و ترويج بيان معارف ديني، تبليغ احكام اسلامي در مناطق براي حضور تمام وقت مبلغان در مناطق به منظور ترويج و نشر معارف و آموزه‌هاي ديني از اهداف ساخت و افتتاح خانه عالم در روستاها و شهرها است.
وي گفت: ساخت خانه‌هاي عالم و حضور دائمي روحاني در روستا در ارتقاي فعاليت‌هاي مذهبي و فرهنگي روستاها تأثير بسيار زيادي دارد.
داداش‌زاده بيان داشت: در دولت‌هاي نهم و دهم ساخت خانه عالم در روستاها از پيشرفت چشمگيري برخوردار شده است.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها