عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

استفاده از مواد خامي در توليد خمير مرغ غيرمجاز است

استفاده از مواد خامي در توليد خمير مرغ غيرمجاز است
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:23 ب.ظ

مديركل دفتر نظارت بر بهداشت عمومي سازمان دامپزشكي:
استفاده از مواد خامي در توليد خمير مرغ غيرمجاز است

خبرگزاري فارس: مديركل دفتر نظارت بر بهداشت عمومي سازمان دامپزشكي گفت: استفاده از هرنوع مواد خامي در توليد خمير مرغ غيرمجاز است و در صورت مشاهده استفاده آن تقلب در توليد اين محصول تلقي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، هادي تبرائي ظهر امروز در حاشيه افتتاح پانزدهمين كشتارگاه طيور خراسان رضوي در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به حساسيت بسيار زياد خمير مرغ به فساد ميكروبي و كاهش كيفيت و نيز امكان وقوع تقلبات در فرآيند توليد اين محصول، بازديد و بازرسي بهداشتي از واحدهاي مجاز فراوري و بسته بندي خمير مرغ در اولويت نظارت بهداشتي ادارات كل دامپزشكي استان ها قرار گرفته است.
مديركل دفتر نظارت بر بهداشت عمومي سازمان دامپزشكي كشور در ادامه بيان داشت: اين نظارت‌ها به گونه‌اي است كه حداقل هر دو هفته يك بار از تاسيسات و تجهيزات اين واحدها بازديد به عمل آورده مي‌شود.
وي افزود: ضمن بازرسي و كنترل بهداشتي مواد خام اوليه مورد استفاده در خمير مرغ به منظور اطمينان از مصرف مواد خام اوليه مناسب و مجاز در تهيه خمير مرغ از محصول در حال توليد و نيز موجود در سردخانه نگهداري اين گونه واحدها نمونه‌برداري و نسبت به انجام آزمايش‌هاي لازم اقدام مي‌شود.
تبرائي ادامه داد: خمير مرغ MSM&MDM&MRM گوشت مرغ جداسازي شده از استخوان به روش مكانيكي است كه بر اساس استانداردهاي ملي و بين‌المللي و مقررات اتحاديه اروپا در تهيه فرآورده‌هاي گوشتي سوسيس و كالباس استفاده مي‌شود.
وي افزود: با پيگيري‌هاي به عمل آمده از سوي سازمان دامپزشكي كشور و تشكل‌هاي مربوطه، اجراي اجباري اصلاحيه دوم استاندار ملي ايران به شماره 2303 تحت عنوان سوسيس و كالباس ويژگي‌ها و روش‌هاي آزمون از سوي موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران، به تاريخ اول مرداد ماه سال 90 موكول شده است.
مدير كل دفتر نظارت بر بهداشت عمومي سازمان دامپزشكي كشور تاكيد كرد: ‌از اسفند‌ماه جاري تشديد كنترل و نظارت بهداشتي ادارات كل دامپزشكي استان‌ها بر توليد و عرضه خمير مرغ آغاز مي‌شود.
انتهاي پيام/م20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها