عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

سري جديد تراكتور با قابليت كاهش مصرف سوخت رونمايي مي‌شود

سري جديد تراكتور با قابليت كاهش مصرف سوخت رونمايي مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:24 ب.ظ

با حضور مسئولان صورت مي‌گيرد؛
سري جديد تراكتور با قابليت كاهش مصرف سوخت رونمايي مي‌شود

خبرگزاري فارس: مديرعامل گروه صنعتي تراكتورسازي ايران گفت: سري جديد تراكتور با قابليت كاهش مصرف سوخت فردا با حضور مسئولان كشوري و استاني در تبريز رونمايي مي‌شود.

ابوالفتح ابراهيمي امروز در گفت‌و‌گو با فارس در تبريز اظهار داشت: در راستاي قانون هدفمندي يارانه‌ها، همزمان با آغاز توليد انبوه، سري جديد تراكتورهاي طراحي و توليد شده در گروه صنعتي تراكتورسازي ايران كه 10 تا 15 درصد در مصرف سوخت آن كاهش صورت گرفته، رونمايي مي‌شود.
مديرعامل گروه صنعتي تراكتورسازي ايران با اعلام اين خبر گفت: محصولاتITM475 و ITM485 و NEW285 در دو نوع تك و دو ديفرانسيل، با توان بالا و مصرف سوخت كمتر، توسط متخصصان شركت تراكتورسازي ايران طراحي و توليد شده كه با قابليت‌ها و ويژگي‌هاي منحصربه فرد در واحد فني و توسعه تراكتورسازي ايران طراحي و توليد شده‌اند.
ابراهيمي افزود: تكنولوژي پيشرفته و جديد اين محصولات ساخت همين واحد بوده و نمونه و مشابهي از اين محصولات وجود ندارد.
وي، توان اين دو محصول را 75 ، 82 و 85 اسب بخار و جزو تراكتورهاي متوسط عنوان كرد و گفت: براي طراحي اين محصولات يك سال زمان تحقيقاتي صرف شده است.
ابراهيمي در مورد هزينه‌هاي صرف شده براي اين نوآوري نيز اظهار داشت: 160 ميليارد ريال هزينه طراحي و توليد اين سري جديد بوده است.
مديرعامل گروه صنعتي تراكتورسازي ايران با اشاره به افزايش باك مخزن سوخت اين تراكتورها از 80 به 130ليتر گفت: ارگونومي بهتر پدال‌هاي ترمز و كلاچ اين نوع تراكتورها اين امكان را فراهم مي‌سازد كه ضمن فشار كمتر نتيجه بهتري از لحاظ كنترل تراكتور داشته باشد و ضمناً اهرم‌بندي پدال‌هاي كلاچ و ترمز ضمن سادگي از هزينه پايين‌تري برخوردار است.
وي، افزايش وزن و در نتيجه بهبود 25 درصدي كشش، ديجيتالي شدن سيستم‌هاي برقي و نشانگرها، دسترسي آسان به موتور و ساير اجزا براي سهولت تعمير و سرويس، سيستم خنك‎كاري با قابليت كار در بالاي50 درجه سانتيگراد، شير هيدروليك دوطرفه، موقعيت مناسب و ديد بهتر جلو راننده و . . . را از ديگر مزيت‌هاي محصول جديد ارائه شده دانست.
ابراهيمي با اشاره به اينكه نصب فرانت لودر بدون محدوديت همچنين مقاومت آكسل جلو براي تحمل فرانت لودر نصب شده نسبت به تراكتور قبلي در اين محصولات از مزيت‌هاست، اضافه كرد: نصب كابين با امكان آويز بودن پدا‌ل‌هاي ترمز و كلاچ امكان استفاده از يك كابين با سطح مسطح را روي تراكتورهايITM475,ITM485 فراهم مي‌سازد.
مديرعامل گروه صنعتي تراكتورسازي ايران هدف از طراحي و توليد اين محصول را افزايش راندمان مزارع اعلام كرد و گفت: با افزايش تكنولوژي، راندمان و كارآيي مزارع كشاورزي با استفاده از اين محصول50 درصد افزايش مي‌يابد.
وي اضافه كرد: در قيمت‌گذاري اين محصولات نيز توان خريد كشاورز ملاك قرار گرفته و بين160 تا170 ميليون ريال برآورد قيمت صورت گرفته است.
ابراهيمي ضمن تشريح برنامه توليدي اين محصولات گفت: پيش‌بيني مي‌شود محصولات يادشده كل توليدات تراكتورسازي را تحت تاثير قرار دهند و با توجه به ارزيابي صورت گرفته از نياز مشتريان و اجراي طرح هدفمندي يارانه‌ها، درخواست و استقبال به دليل امكان تعبيه شده و ويژگي‌هاي منحصر به فرد در آن قابل توجه باشد.
انتهاي پيام/ي10/ب*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها