عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آسفالت 470 كيلومتر از راه‌هاي روستايي كردستان

آسفالت 470 كيلومتر از راه‌هاي روستايي كردستان
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:25 ب.ظ

در 2 سال گذشته انجام شده است؛
آسفالت 470 كيلومتر از راه‌هاي روستايي كردستان

خبرگزاري فارس: مديركل راه و ترابري كردستان گفت: در طول دو سال اخير 470 كيلومتر از راه‌هاي روستايي استان آسفالت شده و اين نسبت به گذشته از رشد چشمگيري برخوردار است.

عطاء‌الله قادري امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج به رشد قابل توجه ساخت و بهسازي راه‌هاي بين شهري و روستايي كردستان در طول دولت عدالت محور با هدف رفع محروميت‌ اشاره كرد و اظهار داشت: در طول دو سال اخير 470 كيلومتر از راه‌هاي روستايي استان آسفالت شده و اين نسبت به گذشته از رشد چشمگيري برخوردار است.
وي با بيان اينكه يك‌هزار و 839 كيلومتر از مجموع بيش از 6 هزار و 39 كيلومتر راه روستايي در اين استان آسفالت است، تصريح كرد: در حال حاضر 212 پروژه راه روستايي در سراسر استان فعال است كه با بهره‌‌برداري از آنها زمينه ارتقاي شاخص‌ را‌ه‌ها در استان و كاهش فاصله با ميانگين كشوري فراهم مي‌شود.
مديركل راه و ترابري كردستان با تاكيد بر اينكه شاخص آسفالت در راه روستايي در استان كردستان تا ابتداي سال 88 تنها 23 درصد بود، خاطرنشان كرد: با توجه به افزايش اعتبارات راه و ترابري كردستان و همچنين تلاش جدي مسئولان استان طي سال گذشته و امسال اين ميزان به بيش از 31 درصد افزايش يافته است.
به گفته قادري، ميانگين كشوري بهره‌مندي از راه آسفالته در مناطق روستايي حدود 54 درصد است كه بايد با تلاش و جذب اعتبارات بيشتر در راستاي رسيدن استان به اين شاخص گام برداريم.
وي به بهره‌برداري از 69 پروژه راهداري به مناسبت دهه مبارك فجر امسال با اعتباري افزون‌بر 50 ميليارد تومان در استان خبر داد و اظهار داشت: بهره‌برداري از اين تعداد پروژه حاصل توجه ويژه دولت عدالت‌محور و تلاش شبانه‌روزي راهداران و راه‌سازان هميشه در صحنه استان كردستان است.
وي با بيان اينكه از سال گذشته تاكنون اقدامات و برنامه‌هاي بسيار خوبي براي تقويت زيرساخت‌هاي حوزه راه و ترابري در كردستان انجام شده است، تصريح كرد: به منظور جبران كمبودهاي استان و رسيدن به ميانگين كشوري اين روند بايد به مدت چهار تا پنج سال ادامه داشته باشد.
وي با اشاره به اينكه بيش از 95 درصد از حمل و نقل مسافر و بار در استان زميني است، تاكيد كرد: حجم بالاي حمل و نقل زميني و وجود استعدادها و ظرفيت‌هاي اقتصادي و گردشگري استان، ضرورت توجه به بخش راه و ترابري دوچندان مي‌شود.
مديركل راه و ترابري كردستان با بيان اينكه در 18 ماه گذشته در راستاي بهبود وضعيت جاده‌هاي استان اقدامات بسيار خوبي انجام و يا آغاز شده است، خاطرنشان كرد: اقدامات صورت گرفته در اين حوزه نشان از تعامل بسيار خوب بخش‌هاي اجرايي، نظارتي و پشتيباني است.
انتهاي پيام/صا20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها