عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

شرايط پرداخت تسهيلات ساخت مسكن به افراد خودمالك مهياست

شرايط پرداخت تسهيلات ساخت مسكن به افراد خودمالك مهياست
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:25 ب.ظ

رئيس سازمان مسكن و شهرسازي فارس:
شرايط پرداخت تسهيلات ساخت مسكن به افراد خودمالك مهياست

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان مسكن و شهرسازي استان فارس گفت: شرايط پرداخت تسهيلات ساخت مسكن به افراد خودمالك از طرح مسكن مهر به طور كامل فراهم است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز به نقل از روابط عمومي سازمان مسكن و شهرسازي استان فارس، محمدرضا ديهيمي اظهار داشت: در مورد پرداخت تسهيلات ساخت به خودمالكان يعني كساني كه خود، داراي زمين و يا ساختمان بوده و متقاضي دريافت تسهيلات مسكن مهر هستند، شرايطي اعلام شده است.
وي تصريح كرد: مبالغ تسهيلات براي افرادي كه مي‌خواهند به صورت سنتي، نيمه صنعتي و يا صنعتي ساخت و ساز كنند تفاوت مي‌كند.
رئيس سازمان مسكن و شهرسازي استان فارس در مورد مبلغ تسهيلات متقاضياني كه مي‌خواهند از ساخت و ساز سنتي، نيمه صنعتي و صنعتي استفاده كنند، ابراز داشت: به كساني كه قصد دارند به صورت سنتي اقدام به ساخت كنند 200 ميليون ريال، افرادي كه به صورت نيمه صنعتي و صنعتي نيز اقدام به ساخت مي‌كنند به تريب 220 ميليون ريال و 250 ميليون ريال وام مسكن مهر با سود چهار تا هفت درصد تعلق مي‌گيرد.
رئيس سازمان مسكن و شهرسازي فارس از شرايط اخذ تسهيلات خودمالكان خبر داد و بيان داشت: در صورتي كه متقاضي يا متقاضيان، خود، مالك زمين بوده و پروانه ساخت از شهرداري را دارند يا متقاضي، تقاضاي توسعه افقي يا اضافه اشكوب كه همان ساخت طبقه فوقاني ساختمان است را دارد، مي‌تواند از اين تسهيلات استفاده كند.
وي از ديگر شرايط اين تسهيلات خبر داد و گفت: پروژه‌هاي نيمه تمام انبوه‌سازي نيز مي‌توانند از اين نوع تسهيلات بهره‌مند شوند.
ديهيمي از مدارك مورد نياز براي اخذ اين تسهيلات خبر داد و تصريح كرد: متقاضيان براي استفاده از اين طرح بايد سند مالكيت زمين يا ساختمان را داشته باشند در غير اين صورت لازم است كه صورت مجلس تفكيكي و يا اجاره‌نامه اوقافي داشته باشند.
اين مسئول در پايان خاطرنشان كرد: دارا بودن پروانه ساخت داراي اعتبار و همچنين تاكنون استفاده نكردن متقاضي از تسهيلات دولتي است كه متقاضي بايد از آن مطلع باشد و با توجه به اين موارد به ادارات مسكن و شهرسازي شهرستان خود مراجعه كنند.
انتهاي پيام/صا30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها