عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

همايش نوانديشي ديني در قم برگزار مي‌شود

همايش نوانديشي ديني در قم برگزار مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:25 ب.ظ

با سخنراني آيت‌الله مقتدايي؛
همايش نوانديشي ديني در قم برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: همايش دو روزه «نوانديشي ديني» در روزهاي چهارم و پنجم اسفند ماه جاري با سخنراني آيت‌الله مقتدايي در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي قم برگزار مي‌شود.

مدير همكاري‌هاي علمي و پژوهشي پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم اظهار داشت: اين همايش با هدف ارتقاي ادبيات پژوهشي در ارتباط با نوانديشي ديني، گسترش فضاي مكالمات علمي در ارتباط با نوانديشي ديني، گسترش فضاي مقالات علمي در اين زمينه و ايجاد بستري براي طرح ايده‌هاي موثر در ارتباط با مفهوم‌شناسي نوانديشي ديني برگزار مي‌شود.
عبدالمجيد مبلغي تصريح كرد: همايش نوانديشي ديني چهارشنبه چهارم اسفند ماه در مركز همايش‌هاي دفتر تبليغات اسلامي و پنج‌شنبه پنجم اسفند ماه در سالن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي برگزار مي‌شود.
وي با اشاره به برنامه‌هاي اين همايش اظهار داشت: در روز نخست همايش آيت‌الله مقتدايي مدير حوزه‌هاي علميه و حجت‌الاسلام محمديان رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها سخنراني مي‌كنند.
وي ادامه داد: برگزاري ميزگرد با عنوان «اجتهاد و نوانديشي» با حضور حجج‌الاسلام اراكي، عليدوست و قاضي‌زاده از ديگر برنامه‌هاي روز نخست اين همايش است.
دبير علمي همايش «نوانديشي ديني» بيان داشت: در روز دوم همايش دو نشست تخصصي با موضوعات مباحث مبنايي، مفهوم‌شناسي و مباحث معرفتي و نيز مباحث تطبيقي برگزار خواهد شد.
وي خاطرنشان كرد: 40 مقاله علمي از طريق فراخوان به دبيرخانه همايش رسيده است كه 10 مقاله از بين آنها انتخاب شده و در همايش ارائه خواهد شد، همچنين 10 مقاله سفارش شده نيز در اين همايش ارائه مي‌شود.
مبلغي يادآور شد: اين همايش جزو معدود همايش‌هايي است كه پس از دو سال كار كيفي دبيرخانه و به صورت كاملا سختگيرانه در زمينه پذيرش مقالات انجام شده است.
همايش علمي «نوانديشي ديني» توسط پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي و با همكاري پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامي وابسته به نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ها روزهاي چهارم و پنجم اسفند ماه در قم برگزار مي‌شود.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها