عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مسابقات جدول ‌بسته در گيلان برگزار مي‌شود

مسابقات جدول ‌بسته در گيلان برگزار مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:27 ب.ظ

با حضور 10 شطرنج‌باز بين‌المللي؛
مسابقات جدول ‌بسته در گيلان برگزار مي‌شود

خبرگزاري فارس: سرپرست هيئت شطرنج گيلان از برگزاري مسابقات جدول‌ بسته با حضور 10 شطرنج‌باز بين‌المللي در اواسط اسفند ماه جاري در گيلان خبر داد.

كيومرث بيات امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت اظهار داشت: جام باران نيز با حضور 50 شطرنج‌باز با درجه بين‌المللي، اسفند جاري در گيلان برگزار مي‌شود.
سرپرست هيئت شطرنج گيلان افزود: اين دوره از مسابقات سبب شده درجه بازيكنان و رتينگ آنها افزايش پيدا كند.
بيات با اشاره به برگزاري نخستين دوره آموزش مدرس بانوان شطرنج كشور در رشت، خاطرنشان كرد: 10 نفر از سراسر كشور در اين دوره آموزشي شركت مي‌كنند.
به گفته وي مهرنوش زوارموسوي و شهره بيات از گيلان در اين مسابقات حضور دارند و زير نظر مدرس فدراسيون شطرنج آموزش مي‌بينند.
سرپرست هيئت شطرنج گيلان با اشاره به نتايج پاياني شطرنج بين‌المللي جام خزر تصريح كرد: در ديدارهاي دور نهم و پاياني اين رقابت‌ها سرگي تيوياكف استاد بزرگ هلند با گيگا كاپارادزه از گرجستان به تساوي رسيد و الكسي فدرف استاد بزرگ بلاروس، سرگي ولكف استاد بزرگ روسيه را برد.
وي ادامه داد: الكسي فدرف استاد بزرگ بلاروس با هفت امتياز در جدول A به مقام قهرماني رسيد و گيگا كاپارادزه از گرجستان با همين امتياز و پوئن‌شكني كمتر دوم شد ضمن اينكه همايون توفيقي استاد بزرگ ايران از گيلان با 6.5 امتياز به مقام سوم رسيد.
بيات گفت: در جدول بانوان نيز بلا خوتناشويلي استاد بين‌المللي گرجستان با 8.5 امتياز اول شد، نينا باتسياشويلي استاد بين‌المللي گرجستان با همين امتياز و پوئن‌شكني كمتر در مكان دوم قرار گرفت و نرمين كازيمف از آذربايجان با هفت امتياز در مكان سوم ايستاد.
وي بيان داشت: در جدول B بهروز رازيمف از آذربايجان، در جدول E آرين غلامي از ايران و در جدول F رضا قنبرزاده از ايران به مقام قهرماني رسيدند.
سرپرست هيئت شطرنج گيلان افزود: در جدول C نيز كه در 11 دور برگزار شد، نوري مراد از آذربايجان با 9.5 امتياز در مكان نخست ايستاد.
بيات با اشاره به اينكه 787 شطرنج‌باز در جام بين‌المللي خزر حضور داشتند، اظهار داشت: 66 استاد بزرگ، استاد فيده و 96 شطرنج‌باز خارجي از كشورهاي هلند، ليتواني، پرتغال، روسيه، اوكراين، آذربايجان، بلاروس، گرجستان، فرانسه، تركمنستان، ارمنستان و افغانستان حضور داشتند و در 9 دور به روش سوئيسي در شش جدول در زيباكنار رشت باهم به رقابت پرداختند.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها