عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ورزش‌هاي باستاني آذربايجان غربي نيازمند حمايت جدي مسئولان است

ورزش‌هاي باستاني آذربايجان غربي نيازمند حمايت جدي مسئولان است
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:27 ب.ظ

رئيس هيئت ورزش‌هاي باستاني آذربايجان غربي:
ورزش‌هاي باستاني آذربايجان غربي نيازمند حمايت جدي مسئولان است

خبرگزاري فارس: رئيس هيئت ورزش‌هاي باستاني و پهلواني آذربايجان غربي گفت: ورزش‌هاي باستاني و پهلواني در اين استان نياز به حمايت جدي مسئولان دارد.

ابراهيم ستاري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اروميه اظهار داشت: ورزش باستاني از ورزش‌هاي ملي و سنتي ايرانيان محسوب مي‌شود و از زمان‌هاي قديم مورد توجه پهلوانان و عياران بوده و ورزشي توام با جوانمردي و مورد علاقه مردم است.
وي با اشاره به جايگاه ورزش‌هاي باستاني و پهلواني ادامه داد: از گذشته‌هاي دور زورخانه‌ها به عنوان مسجد دوم ورزشكاران و علاقمندان به اين رشته ورزشي است و با توجه به اينكه اين ورزش با نام حضرت علي (ع) آغاز مي‌شود مقام معظم رهبري نيز به توسعه و گسترش اين ورزش سفارش بسيار كرده است.
ستاري از فعاليت هفت زورخانه در سطح استان آذربايجان غربي خبر داد و يادآور شد: در حال حاضر دو زورخانه در مركز استان، يك زورخانه در شهرستان بوكان، يك زورخانه در شهرستان مياندوآب، دو زورخانه در شهرستان تكاب و يك زورخانه در شهرستان مهاباد فعاليت مي‌كند.
اين مسئول افزود: در حال حاضر 200 ورزشكار در بخش ورزش‌هاي پهلواني و زورخانه‌اي در سطح استان آذربايجان غربي فعاليت مي‌كنند.
رئيس هيئت ورزش‌هاي باستاني و پهلواني آذربايجان غربي با اشاره به مصوبات سفرهاي هيئت دولت به اين استان ابراز داشت: در سال جاري احداث پنج زورخانه در سطح استان به تصويب رسيد، ولي تاكنون هيچ اقدامي در اين راستا انجام نگرفته است.
وي كمبود منابع مالي و عدم حمايت مسئولان از اين ورزش حائز اهميت را از عمده مشكلات اين ورزش عنوان و خاطرنشان كرد: در مصوبات سفر سوم هيئت دولت به استان مقرر شده پنج زورخانه در سطح آذربايجان غربي احداث شود كه اميدواريم با توجه و حمايت مسئولان از اين ورزش به منظور احداث اين زورخانه‌ها اقدامات لازم در سال 90 انجام بگيرد تا بتوانيم اين ورزش را در استان رونق دهيم.
انتهاي پيام/ن20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها