عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

برگزاري كارگروه فرهنگي پيشگيري از مواد مخدر در لرستان

برگزاري كارگروه فرهنگي پيشگيري از مواد مخدر در لرستان
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:28 ب.ظ

/اخبار كوتاه از استان لرستان/
برگزاري كارگروه فرهنگي پيشگيري از مواد مخدر در لرستان

خبرگزاري فارس: برگزاري كارگروه فرهنگي پيشگيري از مواد مخدر، برگزاري دوره‌هاي امدادي توسط دانش‌آموزان اليگودرزي و ... مهم‌ترين عناوين اخبار كوتاه از استان لرستان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از خرم‌آباد، به منظور آشنايي مسئولان كارگزيني و امور اداري آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان با ضوابط و مقررات جديد، كلاس كارگاهي آموزشي در سالن اجتماعات علامه طباطبايي خرم‌آباد برگزار شد.
در اين كلاس كارگاهي كه با حضور كارشناسان وزارت آموزش و پرورش انجام شد شركت كنندگان با شيوه‌هاي ارزشيابي عملكرد و چگونگي افزايش رتبه شغلي، هم‌ترازي و تشكيل پرونده‌هاي مربوطه براساس ضوابط و مقررات جديد آشنا شدند.

* برگزاري دوره‌هاي امدادي توسط دانش‌آموزان اليگودرزي
فرمانده سپاه ناحيه اليگودرز گفت: يك هزار و 300 دانش آموز دوره دوم متوسطه اليگودرز با نحوه امداد و نجات موثر آشنا شدند.
اسماعيل هداوند افزود: اين تعداد دانش‌آموز با طي دوره‌هاي تئوري و عملي امداد و نجات، نحوه مقابله با حوادث غير مترقبه را فرا گرفتند.
وي اظهار داشت: در اين دوره‌هاي امدادي دانش‌آموزان نحوه رسيدگي به مصدومان احتمالي ناشي از بروز سيل، آتش سوزي و بمباران‌هاي هوايي را آموزش ديدند.
هداوند در ادامه گفت: دوره تكميلي اين طرح در جريان اعزام راهيان نور در مناطق عملياتي جنوب به دانش‌آموزان تعليم داده مي‌شود.
وي اظهار داشت: در اجراي اين طرح سهميه شهرستان اليگودرز يك هزار و 300 نفر بوده كه تا به‌حال 800 نفر از دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه به مناطق عملياتي جنوب اعزام شده‌اند.

* هزينه شدن 880 ميليون ريال براي بهسازي سرويس‌هاي بهداشتي روستاهاي لرستان
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي استان لرستان گفت: 880 ميليون ريال براي بهسازي سرويس‌هاي بهداشتي روستاهاي استان در سال‌جاري هزينه شد.
اميدعلي پاپي در كارگاه بهداشت محيط و شاخص‌هاي عملكردي آن در دانشگاه علوم پزشكي لرستان افزود: با استفاده از اين اعتبار يك هزار و 760 مورد سرويس بهداشتي با مشاركت اهالي روستاها بهينه سازي و بهداشتي شده است.
وي اظهار داشت: به همين منظور بهينه‌سازي سرويس‌هاي بهداشتي مناطق روستايي استان در دستور كار جدي اين دانشگاه قرار دارد و به طور قطع تمامي تلاش براي اجراي اين فعاليت به كار گرفته شده است.
پاپي افزود: در اين كارگاه شاخص‌هاي مناطق شهري و روستايي بهداشت محيط در سطح شهرستان‌هاي استان نيز مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

* برگزاري كارگروه فرهنگي پيشگيري از مواد مخدر در لرستان
در اين كارگروه كه با حضور اعضا در دفتر معاونت پرورشي و تربيت بدني برگزار شد، در خصوص پيگيري مصوبات گذشته اطلاع رساني در خصوص برگزاري اولين جشنواره دانش‌آموزي نوجوان سالم و تهيه بسترهاي آموزشي مبارزه با مواد مخدر در مدارس متوسطه استان بحث و تبادل نظر شد.
معاون پرورشي و تربيت بدني آموزش و پرورش استان با بيان اهميت اجراي برنامه‌هاي پيش‌گيرانه به‌ويژه در بين دانش‌آموزان گفت: مدرسين در كلاس‌هاي كارگاهي ويژه معلمان بايد مضرات مواد مخدر را تبيين كنند.
علي قرباني اجراي برنامه‌هاي فرهنگي را از اولويت‌هاي كاري دانست و گفت: مدارس در محلات پرخطر بايستي شناسايي و اجراي ابن برنامه ها در آنها انجام گيرد.
در ادامه اعضاي كارگروه فرهنگي پيشگيري از مواد مخدر به بيان راهكارها و ديدگاه‌ها در حوزه كاري خود پرداختند.

* توليد سه انيميشن كوتاه با موضوع انقلاب اسلامي در لرستان
مدير حوزه هنري استان لرستان از توليد سه انيميشن كوتاه با موضوع انقلاب اسلامي توسط واحد انيميشن اين نهاد فرهنگي خبر داد.
شيرزاد نعمتي‌نيا گفت: انيمشن شاه رفت به كارگرداني مقدم علي‌پناه، فرزند ايران به كارگرداني ميثم دانشور و آفتاب به كارگرداني طيب حسنوند از جمله انيميشن‌هاي توليد شده توسط انيماتورهاي حوزه هنري است.
وي اظهار داشت: عابر كوچه‌هاي بهشت به كارگرداني بتول بيرانوند و اثر به آفتاب سلامي دوباره خواهم داد به كارگرداني پگاه خرم‌آبادي توسط هنرمندان واحد انيميشن حوزه هنري در حوزه هنري پخش و رونمايي شد.
رئيس حوزه هنري لرستان همچنين از از برگزاري نشست ادبي خاستگاه انديشه و جهان بيني در شعر حافظ در خرم‌آباد خبرداد و بيان كرد: اين نشست فردا چهار شنبه چهارم اسفند ماه جاري با حضور استاد اصغردابه حافظ شناس برجسته كشور برگزار مي‌شود.
به گفته نعمتي‌نيا، استاد اصغر دابه از جمله برجسته‌ترين استادان دانشگاه در حوزه‌هاي فلسفه،حكمت، كلام، ادبيات و حافظ شناسي است.
انتهاي پيام/ي20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها