عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ارسال گزارش حوادث غيرمترقبه آذربايجان غربي به‌ صورت اتوماتيك به مركز

ارسال گزارش حوادث غيرمترقبه آذربايجان غربي به‌ صورت اتوماتيك به مركز
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:28 ب.ظ

در ايام نوروز انجام مي‌شود؛
ارسال گزارش حوادث غيرمترقبه آذربايجان غربي به‌ صورت اتوماتيك به مركز

خبرگزاري فارس: مديركل مديريت بحران آذربايجان غربي گفت: در ايام نوروز گزارش حوادث غيرمترقبه اين استان به‌ صورت اتوماتيك به مركز ارسال مي‌شود.

جعفر ذوالفقاري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اروميه اظهار داشت: در تعطيلات نوروز امكان وقوع حوادث غيرمترقبه وجود دارد و لازم است تا دستگاه‌هاي اجرايي استان نسبت به ارائه اطلاعات در زمينه ارائه ليستي از مكان‌هاي پرحادثه دستگاه‌هاي اجرايي خود را براي ستاد حوادث غيرمترقبه استان ارسال كنند تا اين ستاد آمادگي خود را در زمينه پيشگيري و برخورد با سوانح داشته باشد.
وي با بيان اينكه بايد آمادگي لازم در زمينه برخورد با سوانح غيرمترقبه را در تعطيلات نوروز داشته باشيم، افزود: سال گذشته با بارش باران شاهد وقوع سيل در شهرستان ماكو بوديم كه به خاطر عدم آمادگي اين ستاد با مشكل مواجه شديم.
اين مسئول خاطرنشان كرد: براي جلوگيري از اين موضوع لازم است كه دستگاه‌هاي اجرايي استان يك نفر به عنوان نماينده به ستاد حوادث غيرمترقبه استان معرفي كنند تا در مواقع اضطراري با سرعت بيشتر و زمان كمتر بتوانيم كمك‌رساني كرد.
ذوالفقاري اعلام كرد: ستاد مديريت بحران استان بايد هر روز گزارش كاملي از سوانح را به وزارت كشور ارائه دهد كه لازم است همه دستگاه‌هاي اجرايي در اين زمينه برنامه‌ريزي كنند تا بتوانيم به صورت اتوماتيك‌وار گزارش كاملي در اين زمينه ارائه دهيم.
وي بيان داشت: براي جلوگيري از وقوع هر نوع حادثه‌اي در كنار سدهاي استان بايد جمعيت هلال‌احمر در سدهاي موجود كه امكان حضور مردم در كنار اين سدها وجود دارد پايگاه‌هايي را ايجاد كند.
اين مقام مسئول وجود قايق امداد و نجات را از ديگر مواردي عنوان كرد كه در امداد و نجات در كنار سدها لازم است.
انتهاي پيام/ن30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها