عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

درآمد 7300 ميليارد ريالي گمركات بوشهر

درآمد 7300 ميليارد ريالي گمركات بوشهر
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:30 ب.ظ

از ابتداي امسال تا پايان دي ماه محقق شد؛
درآمد 7300 ميليارد ريالي گمركات بوشهر

خبرگزاري فارس: مدير كل گمركات استان بوشهر از درآمد 7300 ميليارد ريالي گمركات استان بوشهر در 10 ماه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از عسلويه، ابوالفضل اكبرپور ظهر امروز در جمع سفاران و صيادان بندر كنگان اظهار داشت: اداره كل گمركات استان بوشهر با همه توان براي رونق اقتصادي در استان فعال است و شاهد روند رو به رشدي در اين امر هستيم.
وي افزود: افزايش امكانات و تسهيل در امر صادرات و واردات در گمركات استان به خوبي انجام شده و در سال جاري شاهد موفقيت قابل قبولي هستيم.
مدير كل گمركات استان بوشهر در ادامه با اشاره به مشكلات موجود در كنگان خاطرنشان كرد: راهكار برون‌رفت از اين مشكلات در واقع پيگير بودن مردم است و سفاران بايد چشم‌اندازي براي آينده تجاري شهر طرح كرده و به برطرف كردن سطحي مشكلات موجود اكتفا نكنند.
اكبرپور در ادامه با اشاره به وضعيت لنج‌ها تصريح كرد: ثبت ورود و خروج لنج‌ها به عهده گمرك نيست و با مشكلات موجود، گمرك و همكاران ما با كمترين امكانات به مردم خدمات مي‌دهند.
وي به مشكلات نيروي انساني گمرك كنگان اشاره كرد و افزود: درصدد جذب 80 نيرو در گمركات استان هستيم و درصورتي كه اين استخدام انجام شود مشكل گمرك كنگان از لحاظ نيروي انساني مرتفع مي‌شود.
مدير كل گمركات استان بوشهر همچنين با اشاره به درآمد گمركات استان يادآور شد: درآمد گمركات استان بوشهر از ابتداي امسال تا پايان دي ماه بيش از 7300 ميليارد ريال است و در همين مدت نيز درآمد گمركات كنگان حدود 100 ميليارد ريال است كه رقم خوبي نيست.
اكبرپور اضافه كرد: با توجه به ظرفيت بندر كنگان در بخش تجارت، انتظار داريم كه شاهد رشد و رونق تجاري بندر كنگان در آينده باشيم و البته در اين راستا بايد تلاش زيادي كنيم.
وي بيان داشت: در شرايط كنوني اكثر مشكلات موجود و مطرح شده از سوي مردم، مستقر نبودن اداره بندر در اين شهر است و در صورتي كه اداره بندر توان استقرار ندارد، مي‌توان آن را به بخش خصوصي واگذار كرد.
اين مقام مسئول گفت: فاصله بين اسكله تا ساختمان گمرك كنگان نيز يكي از مهم‌ترين مشكلات موجود است و دليل اصلي حذف امتيازها و مجوزهاي ترخيص كالا مسافت موجود بين اسكله و گمرك اين شهر است.
اكبرپور همچنين در مورد درخواست برخي از سفاران مبني بر ارتقاي گمرك كنگان به اداره كل نيز عنوان داشت: با توجه به اينكه فعاليت‌هايي مانند ترانزيت كالا در اين گمرك صورت نمي‌گيرد؛ افزايش ميزان فعاليت هر گمرك مي‌تواند سطح آن اداره را بالا ببرد.
وي ابراز داشت: افزايش فعاليت هر گمرك در واقع منوط به مجوز ترخيص كالاهايي است كه در آن اسكله بارگيري و ترخيص مي‌شوند.
مدير كل گمرك استان بوشهر اظهار داشت: ايجاد زيرساخت‌ها مي‌تواند كمك شاياني به گسترش و توسعه گمرك‌ها كند و استقرار اداره بندر، ايجاد شعبه بانك در گمرك، ايستگاه آتش‌نشاني، كاهش فاصله بين اسكله و گمرك و احداث سوله‌هاي انبار از جمله اين زيرساخت‌ها هستند.
اكبرپور خاطرنشان كرد: كنگان داراي ظرفيت بسيار بالايي است و اين بندر توانايي بسيار زيادي دارد و اميدوار هستيم با تلاش مضاعف همه كاركنان و مديران شاهد رونق بيش از پيش در گمرك كنگان باشيم.
انتهاي پيام/ي10/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها