عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

فناوري محصولات علمي بايد بومي شود

فناوري محصولات علمي بايد بومي شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:30 ب.ظ

رئيس انجمن بيوشيمي فيزيك ايران:
فناوري محصولات علمي بايد بومي شود

خبرگزاري فارس: رئيس انجمن بيوشيمي فيزيك ايران با بيان اينكه بايد سيطره علم بر تمام عالم حاكم باشد گفت: علم را نمي‌شود بومي كرد اما فناوري محصولات علم بايد بومي شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از جهرم، علي اكبر موسوي موحدي بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاحيه دهمين كنفرانس ملي بيوشيمي فيزيك ايران اظهار داشت: نشان توليد دانش در انجمن بيوشيمي فيزيك ايران تعريف شده و به منظور تجليل از دانشمندان برجسته ايراني كه سهم عمده‌اي در توليد علم جهاني ايفا مي‌كنند به آنها اهدا مي‌شود.
وي با بيان اينكه دانشمند بومي مي‌شود اما علم مرز و بوم نمي‌شناسد، افزود: علم مرز و بوم ندارد و توليد آن براي استفاده بشريت در سراسر جهان است.
موسوي موحدي با بيان اينكه بايد سيطره علم بر تمام عالم حاكم باشد ابراز داشت: علم را نمي‌شود بومي كرد اما فناوري محصولات علم بايد بومي شود.
وي با بيان اينكه تاكنون سه شخصيت بزرگ علمي ايران نشان دانش را دريافت كرده‌اند خاطرنشان كرد: نشان توليد دانش به دانشمنداني كه در توليد علم جهاني سهمي ايفا مي‌كنند اهدا شده و تاكنون به شخصيت‌هايي مانند دكتر عباس شفيعي، دكتر مجتبي شمسي پور و دكتر محسن نعمت گرگاني اهدا شده است.
رئيس انجمن بيوشيمي فيزيك ايران بيان داشت: در اين همايش چهارمين نشان توليد علم نيز به دكتر علي اكبر صبوري رئيس مركز تحقيقات بيوشيمي و بيوفيزيك دانشگاه تهران تقديم شده و از تلاش‌هاي وي كه در سطح جهاني سهم عمده‌اي را ايفا كرده است تجليل مي‌شود.
انتهاي پيام/ي30/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها