عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اجراي موفق كاشت زعفران در مازندران

اجراي موفق كاشت زعفران در مازندران
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:31 ب.ظ

استاندار مازندران خبر داد:
اجراي موفق كاشت زعفران در مازندران

خبرگزاري فارس: استاندار مازندران از اجراي موفق كاشت زعفران در مازندران خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان تنكابن، سيد علي اكبر طاهايي پيش از ظهر امروز (سه‏شنبه) در مراسم راه‌اندازي دانشگاه غيرانتفاعي بخش نشتارود شهرستان تنكابن اظهار داشت: بيش از 100 دانشگاه و مركز آموزش عالي در مازندران وجود دارد كه 200 هزار دانشجو در اين مراكز آموزش عالي به تحصيل مشغولند.
وي همچنين گفت: بعد از انقلاب اسلامي ايران شاهد تحول گسترده‌اي در نظام آموزش عالي در كشور بوديم و تا قبل از انقلاب اسلامي در منطقه سلمان‏شهر فقط تنها يك مركز آموزشي وجود داشت.
‌استاندار مازندران درباره پيشنهاد ايجاد شهرك ويژه دانشگاهي در منطقه تنكابن گفت: پيگير ايجاد اين شهرك مي‌شويم.
وي با اشاره به وجود ظرفيت‌هاي فراوان در منطقه غرب استان گفت: بايد از ظرفيت‌هاي موجود در منطقه استفاده كرد زيرا منطقه غرب استان در صنايع گردشگري، تبديلي و گل و گياه استعداد فوق العاده‌اي دارد.
طاهايي با اشاره به توليد ماهي سالمون توسط يك جانباز در بخش سلمان‎شهر مازندران گفت: توليد اين نوع ماهي در منطقه نور تا رامسر به علت وضعيت مناسب توپوگرافي مناسب مي‌تواند در فازهاي بعدي به 400 تن افزايش يابد.
استاندار مازندران با اشاره به كاشت زعفران در مناطق كوهپايه‏اي و اراضي شيب‌دار توسط يكي از جوانان اين بخش افزود: با توجه به نتايج خوبي كه كاشت زعفران در اين بخش داشت، مي‌تواند بستر مناسبي براي اشتغال در اين بخش باشد.
وي در پايان با بيان اينكه جوانان خالق مازندراني صرفا به دنبال كار اداري نيستند، افزود: بايد تلاش كنيم تا خلاقيت‌هاي ايجاد شده توسط جوانان بستر مناسبي براي اشتغال باشد.
انتهاي پيام/ل20/ح*

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها