عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

آثار فقهي مؤسسه دايرة‌المعارف فقه اسلامي رونمايي شد

آثار فقهي مؤسسه دايرة‌المعارف فقه اسلامي رونمايي شد
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:31 ب.ظ

با حضور آيت‌الله صافي گپايگاني؛
آثار فقهي مؤسسه دايرة‌المعارف فقه اسلامي رونمايي شد

خبرگزاري فارس: مجموعه آثار فقهي مؤسسه دايرة‌المعارف فقه اسلامي بر مذهب اهل‌ بيت (ع) با حضور آيت‌الله صافي گلپايگاني و آيت‌الله هاشمي شاهرودي رونمايي شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، در اين مراسم كه ظهر امروز در موسسه دايرة‌المعارف فقه اسلامي بر مذهب اهل ‌بيت (ع) برگزار شد، آيت‌الله لطف‌الله صافي گلپايگاني در سخناني با اشاره به موقعيت زماني دنيا و مطالبه از حوزه‌هاي علميه اظهار داشت: معارف اهل بيت‌ (ع) سرمايه‌هاي عظيمي است كه در اختيار ما قرار دارد كه بايد آنها را با برنامه‌هاي مدون و جامع در اختيار جهانيان قرار دهيم.
وي ادامه داد: اگر اين معارف نباشد، دچار نقصان و كمبود خواهيم شد و امروز با توجه به شرايط و امكانات موجود بايد بيشتر از قبل فقه اهل بيت (ع) و معارف ايشان را مورد توجه و اهتمام قرار دهيم.
اين مرجع تقليد گفت: مطالب و تعليماتي كه اهل بيت‌ (ع) فرمودند بحث‌ها و رشته‌هاي زندگي است كه بايد به سمع و نظر تمام دنيا و انسان‌ها برسد.
آيت‌الله رضا استادي امام جمعه قم نيز در ادامه مراسم تصريح كرد: موفق شدن دايرة‌المعارف شرايطي دارد كه اگر هر‌كدام از آنها نباشد كار جامع و مقبولي به دست نمي‌آيد.
وي تصريح كرد: يكي از شروط موفقيت در انجام و تدوين دايرة‌المعارف آن است كه در آغاز لزوم كار براي كساني كه در اين امر فعاليت مي‌كنند، روشن شود.
امام جمعه قم خاطرنشان كرد: با نهضت امام خميني (ره)، مكتب اهل بيت (ع) در جهان اسلام مطرح شد، صرف مطرح شدن نام در جهان اسلام در عين اينكه موثر است، اثرگذار واقعي نيست.
آيت‌الله استادي يادآور شد: برخي از دايرة‌المعارف‌ها كه دچار ضعف شد‌ه‌اند به اين دليل بوده است كه افرادي كه در اين اثر سهم داشته‌اند از آمادگي لازم برخوردار نبوده‌اند.
وي بيان داشت: تدوين و تهيه دايرة‌المعارف‌ هر اندازه كه موفق باشد حتي به نظر خود تدوين‌كنندگان اثر نيز كار نهايي نيست و هراندازه كه از يك دايرة‌المعارف تمجيد شود منظور اين نيست كه كار نهايي انجام شده است.
در پايان مراسم از سه اثر فقهي با عناوين نخستين دايرة‌المعارف فقه اسلامي بر مذهب اهل بيت (ع) به زبان عربي با نام «موسوعة الفقه الاسلامي طبقا لمذهب اهل‌ا‌لبيت (ع)»، «فرهنگ فقه مطابق مذهب اهل‌ بيت (ع)» و «موسوعة الفقه الاسلامي المقارن» رونمايي شد.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها