عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

تلاش دشمن براي ايجاد اختلاف ميان مردم و روحانيت

تلاش دشمن براي ايجاد اختلاف ميان مردم و روحانيت
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:31 ب.ظ

عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم هشدار داد:
تلاش دشمن براي ايجاد اختلاف ميان مردم و روحانيت

خبرگزاري فارس: عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با بيان اينكه روحانيت مهم‌ترين پايگاه تبيين اسلام است، گفت: دشمن براي ايجاد اختلاف ميان مردم و روحانيت تلاش بسيار گسترده‌اي را انجام مي‌دهد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم،‌ حجت‌الاسلام عباس كعبي پيش از ظهر امروز در ديدار با اعضاي يادواره شهداي روحاني، با بيان اينكه برگزاري اين يادواره نقش ويژه‌اي در تبيين نقش ويژه روحانيت و تحكيم و ترويج فرهنگ دفاع مقدس دارد، خاطرنشان كرد: اين يادواره مي‌تواند در تكريم مجاهدت‌هاي اين بزرگان و همچنين معرفي چهره‌ شهداي نخبه روحاني به اقصي نقاط جهان موثر باشد.
وي افزود: اين اقدام، اقدامي مخلصانه است كه مي‌تواند مورد عنايت ويژه حضرت بقية‌الله قرار گيرد و اسباب رضايت خداوند را فراهم كند.
حجت‌الاسلام كعبي با اشاره به سياست‌هاي كلي نظام در بخش فرهنگ‌ تصريح كرد: اين سياست‌ها به هدايت نظام فرهنگي كشور مي‌پردازد و بر اساس مصوبات ارديبهشت سال 88 اين سياست‌ها در موارد گوناگون ابلاغ شده‌ است و تاكيدات ويژه‌اي براي اجرايي شدن اين سياست‌ها صورت گرفته است.
وي اضافه كرد: اصلاح فرهنگ عمومي در نهادينه كردن ارزش‌هاي اسلامي با توجه به مقتضيات زماني و مكاني در دوبند سياست‌هاي كلي نظام به اين كنگره و يادواره مربوط است كه هم به تقويت ايمان،‌ تقوا و روحيه امربه‌معروف،‌ دفاع از استقلال و تماميت كشور و تقويت روحيه جمع‌گرايي خواهد پرداخت و هم موجب تحكيم فرهنگ دفاع مقدس، ارزش‌هاي متوالي آن در سطح جامعه، ترويج فضيلت‌ها، حماسه‌ها و ماندگاري اين ارزش‌هاي جاودان خواهد شد.
عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم خاطرنشان كرد: اگرچه 23 سال از دفاع مقدس گذشته‌ است، اما امروز نسل جواني كه اين حماسه را درك نكرده‌اند و يا از نعمت وجود و ديدن امام عظيم‌الشأن محروم بودند با گذشت اين سال‌ها همچنان پاسدار راه امام، شهدا و حماسه دفاع مقدس هستند.
وي ادامه داد: يكي از علت‌هاي همين امر تجليل و نكوداشت ياد مجاهدان خدا و ايثارگران، گراميداشت ياد حماسه دفاع مقدس و ذكر خاطرات ايثارگران است.
كعبي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه در كشورهاي ديگر و در سطح جهان كه از فضيلت‌ جهاد برخوردار نيستند يادگاران جنگ‌ها به عنوان قهرمانان ملي مورد توجه قرار مي‌گيرند، تصريح كرد: ظرفيت دفاع مقدس ظرفيتي نامتناهي است و بايد در قالب‌هاي مختلف به عنوان كانون باورهاي الهي براي ساخت جامعه، مقابله با تهاجم فرهنگي و استحكام ظرفيت اجتماعي و الهي ملت ايران از آن استفاده كرد.
وي گفت: گفتني‌ها در خصوص دفاع مقدس بسيار است و يكي از اقشاري كه جايگاه عظيمي در دفاع مقدس داشته و دارد، قشر عظيم روحانيت است كه به طور قطع بايد نسبت به تبيين نقش اين قشر اقدام كرد.
عضو خبرگان رهبري با اشاره به درخشش روحانيت در عرصه‌هاي مختلف دفاع‌ مقدس بيان داشت: يكي از خصلت‌هاي مهم روحانيت پيشتازي در جبهه است.
وي همچنين با بيان اينكه چنين كنگره‌ها و يادواره‌هايي مي‌تواند الگوي خوبي براي مشي روحانيت باشد، تصريح كرد: روحانيت در همه صحنه‌هاي دفاع از اسلام ايستاده است.
كعبي گفت: روحانيت مهم‌ترين پايگاه تبيين اسلام است و همواره در برابر كج‌روي‌ها ايستاده و تكيه‌گاه محرومين بوده است.
وي در پايان با اشاره به تلاش دشمن براي ايجاد اختلاف ميان مردم و روحانيت ‌خاطرنشان كرد: دشمن مي‌خواهد روحانيت را به عنوان قشري معرفي كند كه فقط مسئوليت‌هاي حكومتي دارد در حالي كه اينگونه نيست و روحانيون در همه عرصه‌ها به ويژه عرصه دفاع از كشور نقش‌آفريني كرده‌اند.
انتهاي پيام/آ10/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها