عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رابطه معنوي بهترين راهبرد در اتحاد مسلمانان است

رابطه معنوي بهترين راهبرد در اتحاد مسلمانان است
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:32 ب.ظ

نماينده ولي‌فقيه در استان كردستان:
رابطه معنوي بهترين راهبرد در اتحاد مسلمانان است

خبرگزاري فارس: نماينده ولي‌فقيه در استان كردستان گفت: اخوت ايماني و رابطه معنوي و اعتقادي بهترين راهبرد اتحاد ملي و انسجام اسلامي بين مسلمانان است.

به گزارش خبرگزاري فارس از سنندج، حجت الاسلام سيدمحمد حسيني شاهرودي ظهر امروز در ديدار با مردم شهرستان بيجار در مجتمع امير نظام گروسي اين شهرستان با بيان اينكه همه‌ پيشرفت‌ها و عظمت‌ها از وحدت سرچشمه مي‌گيرد، اظهارداشت: چنانچه دنياي اسلام با اين راهبردها به سوي اهداف والاي خويش پيش برود رخوت و سستي حاكم بر روابط رخت بر بسته و با آگاهي به سمت قله پيشرفت و پويايي رهنمون مي‌شود.
وي افزود: پيروزي انقلاب به دليل وجود وحدت ميان مردم به ثمر نشست و حتي آنها كه انگيزه‌هاي ديگر داشتند زير يك پرچم يعني اسلام و رهبريت و در رأس آن حضرت امام(ره) گرد هم آمدند.
وي با اشاره به اينكه مسئله وحدت؛ زيباترين، اصيل‌ترين و محوري‌ترين مسئله در اسلام است كه از توحيد الهي نشأت مي‌گيرد، افزود: وحدت ريشه‌ توحيدي دارد و در دين توحيدي بايد وحدت وجود داشته باشد.
نماينده ولي فقيه در استان كردستان ادامه داد: انقلاب اسلامي ايران الگويي براي ساير كشورهاي مسلمان و غير مسلمان شده و عامل وحدت اسلامي مايه پيروزي انقلاب و سرمشق بسيار شفاف و روشني براي آنها است.
حجت‌الاسلام شاهرودي تصريح كرد: وحدت امت اسلامي در پناه حق و عدالت همواره يكي از آرمان‌هاي ديني پيامبران توحيدي قلمداد مي‌شده و بر اين اساس يكي از محورهاي مهم دعوت پيامبر اسلام(ص) نيز در پي‌ريزي شاكله‌هاي پيدايش آن بوده است.
وي بيان داشت: شهرستان بيجار با داشتن جمعيتي از شيعه و سني و وحدتي دلنشين و خداپسندانه خاري است كه همواره چشم دشمنان اسلام را آزرده و كور كرده و سنگر مقدسي است كه به خون شهيداني از اين مرز و بوم رنگين شده است.
نماينده ولي فقيه در استان كردستان با اشاره به اينكه اسلام بر پايه فطرت بنا شده است، يادآور شد: به فرموده امام خميني(ره) اسلام ما اسلام ناب محمدي بوده و اين اسلام مايه اتحاد و يكپارچگي براي مسلمانان است.
حجت‌الاسلام حسيني شاهرودي اساس و پايه دين مبين اسلام را مبتني بر وحدت و يكپارچگي در ميان مسلمانان و حتي ساير اديان الهي عنوان كرد و افزود: بي‌شك به بركت همين وحدت و يكپارچگي است كه كشور مي‌تواند در مقابل تمامي توطئه‌ها و دسيسه‌هاي دشمن موفق باشد.
وي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به اينكه امروز دشمنان درصدد فتنه در بين مسلمانان هستند، ادامه داد: هوشياري و آگاهي مردم امروز بيش از هر زمان ديگري در ميان مردم نياز است.
وي اضافه كرد: ايران اسلامي با داشتن مردمي با بصيرت و آگاه و متحد به عنوان الگويي براي ساير كشورهاي جهان مطرح است و همه از قدرت ايران اسلامي مي‌ترسند.
نماينده ولي فقيه در استان كردستان در پايان سخنان خود آباداني و توسعه ايران اسلامي را نيازمند تقويت و حفظ وحدت ميان مسلمانان ذكر كرد.
انتهاي پيام/ي20/ب

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها