عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

12هزار اثر به كنگره شعر دفاع مقدس ارسال شد

12هزار اثر به كنگره شعر دفاع مقدس ارسال شد
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:39 ب.ظ

كنگره سراسري شعر دفاع مقدس/
12هزار اثر به كنگره شعر دفاع مقدس ارسال شد

خبرگزاري فارس: 12 هزار اثر به دبيرخانه نوزدهمين كنگره سراسري شعر دفاع مقدس ارسال شده كه داوري اين تعداد آثار در 5 مرحله انجام شده است.

به گزارش خبرنگار اعزامي فارس به كنگره سراسري شعر دفاع مقدس طبق اعلام 12 هزار اثر به دبيرخانه كنگره شعر دفاع مقدس ارسال شده كه اين تعداد در 5 مرحله داوري مي‌شوند. داوري‌ها در دو مرحله مقدماتي و 3 مرحله نهايي صورت گرفته است.
آثار ارسالي به اين كنگره در 4 بخش شعر دفاع مقدس، شعر دفاع مقدس با مضامين يا رويكرد عاشورايي، شعر مقاومت ملل، شعر دفاع مقدس، با رويكرد كودك و نوجوان تقسيم مي‌شوند.
با توجه به اينكه دبيرخانه مركزي اين كنگره در تهران واقع است داوري‌هاي نهايي هم در تهران انجام شده است اما در هر استان با توجه به وجود دبير علمي آثار، داوري و براي نتيجه نهايي به تهران ارسال شدند.
سال گذشته در دوره هجدهم كنگره سراسري شعر دفاع مقدس 9 هزار و 500 اثر به دبيرخانه وصول شد. اما در دوره نوزدهم اين تعداد بالغ بر 12 هزار اثر است.
از ديگر نكات اين دوره كنگره شعر دفاع مقدس حضور بارز بانوان شاعره است كه سال گذشته 35 نفر برگزيده در سراسر كشور معرفي شدند اما در اين دوره اين آمار دو برابر شده است.
جوايز دوره نوزدهم كنگره شعر دفاع مقدس هم نسبت به دوره‌هاي گذشته دو برابر شده بر اين اساس نفر اول 4 سكه بهار آزادي نفر دوم سه سكه و نفر سوم دو سوم بهار آزادي هديه مي‌گيرند و افراد تقديري يك سكه دريافت مي‌كنند.
گفتني است در دوره نوزدهم كنگره شعر دفاع مقدس 35 شاعر مطرح ملي حضور دارند.
انتهاي پيام/و/20

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها