عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

"مركز ملي استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان " تأسيس مي‌شود

"مركز ملي استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان " تأسيس مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:39 ب.ظ

وزير آموزش و پرورش:
"مركز ملي استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان " تأسيس مي‌شود

خبرگزاري فارس: وزير آموزش و پرورش با اشاره به تغيير ساختار اين وزارتخانه گفت: در ساختار جديد آموزش و پرورش با تلفيق مراكز موجود، مركز جديدي با عنوان "مركز ملي استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان " تأسيس مي‌شود.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از مركز اطلاع‌رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، حميدرضا حاجي‌بابايي امروز در مراسم ابلاغ احكام رؤساي سازمان‌هاي نهضت سوادآموزي، مدارس غيردولتي و مشاور وزير در نهضت سوادآموزي، با اشاره به مبحث ساماندهي و تغيير ساختار در آموزش و پرورش اظهار داشت: ساختار موجود بايد روان شود و شرايط بايد به گونه‌اي باشد كه اين وزارتخانه هر قدر جلو رود، مسئوليت‌ها در آن شفاف‌تر شود.

وي با تأكيد بر توليد فكر در سطح ستاد وزارتخانه افزود: نوع كار در آموزش و پرورش بايد از نوع بارش باران باشد و نه از نوع قطره‌اي و محدود، تا توان پاسخگويي به هجمه‌هاي گوناگون را داشته باشد.

وزير آموزش و پرورش به روز بودن را يكي از نكات ويژه در آموزش و پرورش دانست و با اشاره به تأسيس مركز آمار و فناوري اطلاعات و ارتباطات خاطرنشان كرد: با راه‌اندازي اين مركز، رقابت سنگيني براي اتصال به شبكه و هوشمندسازي مدارس در ميان استان‌ها ايجاد شده است.

حاجي‌بابايي با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبري (مدظله العالي) مبني بر پرورش نخبگان تصريح كرد: در ساختار جديد آموزش و پرورش با تلفيق مراكز موجود، مركزي با عنوان "مركز ملي استعدادهاي درخشان و دانش‌پژوهان جوان " تأسيس مي‌شود و بخش‌هاي ديگري كه در اين زمينه فعاليت مي‌كنند، در جايگاه "معاونت " اين مركز مشغول به كار خواهند شد.

وي در پايان تأكيد كرد: تعريف جديد از يك مسئوليت، تقويت آن است نه حذف آن، تا بتواند بر اساس شرايط روز با بيشترين ظرفيت و با بالاترين بهره‌وري فعاليت كند.
انتهاي پيام/ط

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها