عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

لزوم آشنايي درمانگران حوزه اعتياد از تازه‌ها و نكات فني درمان اعتياد

لزوم آشنايي درمانگران حوزه اعتياد از تازه‌ها و نكات فني درمان اعتياد
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:40 ب.ظ

معاون آموزشي مركز ملي مطالعات اعتياد عنوان كرد:
لزوم آشنايي درمانگران حوزه اعتياد از تازه‌ها و نكات فني درمان اعتياد

خبرگزاري فارس: معاون آموزشي مركز ملي مطالعات اعتياد گفت: درمانگران حوزه اعتياد اعم از روانشناسان و پزشكان بايد با تازه‌ها و نكات فني درمان اعتياد آشنا شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس‌ «توانا»، آذرخش مكري در چهاردهمين سمپوزيم علمي يك‌روزه با موضوع "نگاهي به يافته‌‌هاي جديد در استفاده از دارو درماني و روان‌درماني در سوء مصرف مواد مخدر " هدف از برگزاري اين همايش را ارتقاء سطح علمي پزشكان، ‌روانپزشكان و روانشناسان ترك اعتياد شاغل در مراكز و كلينيك‌هاي ترك اعتياد دانست و گفت: اساس اين همايش بر اين است كه درمانگران حوزه اعتياد اعم از روانشناس و پزشك با تازه‌ها و نكات فني درمان اعتياد آشنا شوند.

وي در خصوص مطالب ارائه‌شده در اين همايش اظهار داشت: در اين همايش به مهارت‌ها، روش‌ها و اقدامات نويني كه يك روانشناس يا مشاور در روند مصاحبه و مشاوره با فرد بيمار و مصرف‌كننده بايد داشته باشد، پرداخته مي‌شود.

مكري افزود: يك روانشناس و روانكاو مي‌تواند بر اساس آخرين اطلاعات عنوان‌شده در اين سمپوزيم و بر اساس مشاهدات باليني و علائم شناختي، بيمار را ارزيابي كرده و در نهايت ميزان مسموميت با مواد محرك مانند "آمفتامين " و "اكستازي " را تعيين كند همچنين پزشكان شركت‌كننده در اين سمپوزيم سه امتياز بازآموزي از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي دريافت مي‌كنند.

در حاشيه اين مراسم برخي كارشناسان روانشناسي از عدم به‌كارگيري صحيح كارشناسان روانكاو و روانشناس در كلينيك‌هاي ترك اعتياد و تجويز دارو قبل از مشاوره گلايه مي‌كردند.
انتهاي پيام/گ

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها