عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

فتنه‌گر ديروز؛ امروز به ضدانقلاب تبديل شده است

فتنه‌گر ديروز؛ امروز به ضدانقلاب تبديل شده است
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:40 ب.ظ

رئيس سازمان بازرسي كل كشور:
فتنه‌گر ديروز؛ امروز به ضدانقلاب تبديل شده است

خبرگزاري فارس: رئيس سازمان بازرسي كل كشور گفت: فتنه‌گر ديروز؛ امروز به ضدانقلاب تبديل شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس، به نقل از روابط عمومي سازمان بازرسي كل كشور، حجت‌الاسلام پورمحمدي در سفري دو روزه به جزيره كيش؛ ضمن شركت در جشن ميلاد پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) در مسجد امام حسن مجتبي(ع) به سخنراني پرداخت.

حجت‌الاسلام پورمحمدي در بخش ديگري از سخنان خود ضمن يادآوري آنچه كه اين روزها در مصر؛ تونس؛ ليبي؛ يمن و بحرين مي‌گذرد؛ آن را ناشي از تحول آفريني دين اسلام و پيام عقلاني پيامبر اسلام ارزيابي كرد و گفت: «انسان مسلمان امروز اين نكته حياتي را دريافته است كه گمشده او در اين دنياي پرآشوب؛ عقلانيت ديني و تفكر در حقائق ناب است؛ نه حقائق معطوف به دنياي مادي كه غرب مروج آن است؛ بلكه آن حقائق برخاسته از پيام پيامبر اسلام كه امروزه منشأ تحرك و تحول دنياي اسلامي شده است.»

وي با اشاره به اين نكته كه امروزه قدرت نرم انقلاب اسلامي؛ باعث رقم خوردن تحولات اخير در دنياي اسلام مي‌شود؛ افزود: «امروز زور و زر تبليغات و فناوري و همچنين زرق و برق تلويزيون‌هاي ماهواره‌اي نيست كه تأثيرگذاري دارد؛ بلكه جاذبه حقيقت ديني است كه ملت‌ها را به حركت واداشته است و آن‌ها در اين مسير؛ انقلاب اسلامي ايران را سرلوحه كار خود قرار داده‌اند و اين افتخار متعلق به ملت ايران است كه طلايه‌دار فهم و درك ديني و همچنين جهت گيري اسلامي نسبت به مسايل معاصر است.»

جريان فتنه پايه‌هاي انقلاب و نظام اسلامي را مورد هدف قرار داده است

حجت‌الاسلام پورمحمدي با اذعان به الهام بخشي ملت ايران در دنياي اسلام و تلاش غرب در جهت مغشوش نشان دادن وضعيت ايران؛ به حوادث 25 بهمن و بهره برداري غرب از آن حوادث اشاره كرد و گفت: «حوادث كوچك در ايران توسط ماهواره‌ها و شبكه‌هاي تبليغاتي آنچنان بزرگنمايي مي‌شود كه هدفي جز نا اميد كردن مردم منطقه از خيزش اخير ضد غربي‌شان ندارد.»

رئيس سازمان بازرسي كل كشور با اشاره به قدرت تأثيرگذاري جمهوري اسلامي بر تحولات منطقه و نگراني غرب از اين مسئله و كوشش در جهت ارائه تصويري مغشوش و نااميدكننده از ايران اسلامي؛ افزود: «غرب درصدد است با ارسال تصاوير خاص از خيابان‌هاي تهران در حوادث اخير و بزرگنمايي يك حركت كوچك؛ اميد معترضان مصري و تونسي و بحريني را كه با نظر به تجربه انقلاب اسلامي و ملت انقلابي ايران به خيابان‌ها آمده‌اند؛ از بين ببرد.»

حجت‌الاسلام پورمحمدي ضمن تاكيد بر اين نكته كه امروزه بحث فتنه و فتنه‌گران مطرح نيست؛ گفت: «فتنه متعلق به دوران غبارآلودي بود كه تشخيص حق و باطل دشوار بود و باطل در لباس حق جلوه مي‌كرد؛ اما امروزه با روشن شدن مسايل و گذشت زمان؛ ما فتنه و سران فتنه نمي‌شناسيم بلكه با ضد انقلاب و عناصر مخالف با انقلاب اسلامي روبرو هستيم. امروزه بر همه روشن است كه اين جريان پايه‌هاي انقلاب و نظام اسلامي را مورد هدف قرار داده است.

وي اظهار داشت: امروزه با روشن شدن خطوط؛ داستان فتنه تمام شده است و با تغيير ادبيات سياسي بايد فتنه‌گران ديروز را ضد انقلاب امروز ناميد. البته ما براي آن‌ها متأسف هستيم و افسوس مي‌خوريم؛ آنان جزء ريزش‌هاي انقلاب هستند و با عدم تشخيص حق و باطل و گرفتار شدن در فتنه و گمراهي؛ اكنون به مرحله‌اي رسيده‌اند كه روبروي حق ايستاده و با حق لجاجت مي‌كنند.»

حوادث 25 بهمن در مسير تأمين منافع دشمن بود

رئيس سازمان بازرسي كل كشور با اشاره به آيه‌اي از قرآن كريم و با نظر به سوابق سران فتنه گفت: «از ديدگاه قرآن حتي كسي مي‌تواند داناي به اسم اعظم باشد و سوابق ويژه‌اي داشته باشد؛ اما با دنباله روي از هواي نفس؛ زمين‌گير شود. مگر آقايان مدعي پيروي از خط امام نيستند؟ مگر امام نگفت هر وقت دشمن از شما تعريف كرد؛ در كار خود شك كنيد؟ پس چرا آنان اين راه را ادامه مي‌دهند؟ اين‌ها به قول قرآن به جاي رجوع به عقل؛ به قلب پر از كينه و احساس انتقام جويي خود رجوع مي‌كنند و در نتيجه در عناد و ناداني خود خواهند ماند.»

رئيس سازمان بازرسي كل كشور با اشاره به تجمع غيرقانوني 25 بهمن ادامه داد: «ادعاي حمايت از حركت مردم مصر و تونس از طرف اين آقايان براي مردم قابل باور نيست. چگونه مي‌توان با تبليغات و تشويق غرب و در راه تأمين منافع غرب؛ تجمع غيرقانوني به راه انداخت و در آن از به خطر افتادن منافع غرب در مصر و تونس حمايت به عمل آورد؟ مسلم است كه شما در مسير منافع دشمن و براي جلوگيري از صدور پيام انقلاب اسلامي به كشورهاي منطقه دست به اين اقدام زديد» وي در جمع بندي نهايي خود در اين بحث بار ديگر تاكيد كرد كه امروز با فتنه مواجه نيستيم؛ بلكه با ضديت نسبت به انقلاب و مخالفت با ارزش‌هاي اسلامي روبرو هستيم.

* نبايد جلوتر از رهبري حركت كرد

حجت‌الاسلام پورمحمدي با تاكيد بر اين نكته كه ايران اسلامي و ملت ايران در موقعيت خطيري از حركت تاريخي خود قرار داد و با اشاره به راهپيمايي جمعه گذشته مردم كه نشان دهنده دشمن شناسي ملت ايران بود؛ اظهار داشت كه بايد دشمن را شناخت و اجازه تحرك به او را نداد؛ اما در عين حال نبايد وقت خود را در راه تشديد اختلافات هدر داد. چه اين‌كه امروزه با وحدت اسلامي بايد به آينده نگريست و در اين مسير بهترين سرمشق مقام معظم رهبري هستند.

وي ادامه داد: «مردم ما بايد در صحنه حضور داشته باشند؛ اما جلوتر از رهبري حركت نكنند. هر كسي كه از مسير تعيين شده نظام جلو بزند؛ منحرف خواهد شد. ما بايد در برابر ضد انقلاب امروز با تمام امكانات مقاومت كنيم اما به هيچ وجه نبايد جلوتر از مقام معظم رهبري حركت كنيم.»

رئيس سازمان بازرسي كل كشور در پايان سخنان خود در مسجد امام حسن مجتبي(ع) با اشاره به نحوه پيشرفت و توسعه منطقه آزاد كيش؛ به بيان مسايلي در مورد تأثير منطقه آزاد بر رشد و توسعه كيش پرداخت كه با موافقت و هم‌صدايي مردم مواجه شد و حضار به طرح نظرات خود پرداختند.
انتهاي پيام/

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها