عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

لايحه ساماندهي بازار تهران به شورا ارائه مي‌شود

لايحه ساماندهي بازار تهران به شورا ارائه مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:40 ب.ظ

مدير بافت‌هاي تاريخي شهر تهران
لايحه ساماندهي بازار تهران به شورا ارائه مي‌شود

خبرگزاري فارس: مدير بافت‌هاي تاريخي شهر تهران گفت: كليات طرح ساماندهي بازار تهران به تصويب شوراي اسلامي شهر رسيده و جزئيات لايحه آن در حال تهيه است تا به شوراي شهر ارائه شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، بهروز كاشف با اشاره به هويت بخشي، ساماندهي محلات قديمي و بافت‌هاي تاريخي شهر تهران، بازار تهران و ساماندهي آن را يكي از مهم‌ترين اقدامات دانست و گفت: كليات طرح ساماندهي بازار تهران تهيه و به تصويب شوراي اسلامي شهر تهران رسيد و هم اكنون شورا موظف كرده است تا لايحه‌اي براي اين كار تهيه شود .

وي افزود:براي بازار تهران، 16 طرح موضعي ديده شده است كه بعد از تصويب براي طراحي به مشاور سپرده مي‌شود.

كاشف خاطر نشان كرد: اين طرح‌ها مي‌تواند به حفظ هويت تاريخي بازار تهران كمك كرده و بازار را از حالت آشفته و نابسامان خارج كند.

مدير بافت‌هاي تاريخي شهر تهران در ادامه تصريح كرد: ابعاد اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي اين كار در تهيه لايحه در كنار موضوع توجه به كالبد طرح در نظر گرفته خواهد شد تا لايحه‌اي كه تنظيم مي‌شود كامل و جامع باشد .

كاشف در ادامه از تهيه سه طرح موضعي ديگر براي بافت‌هاي تاريخي شهر تهران خبر داد و افزود: سه طرح ساماندهي و احياي بافت‌هاي تاريخي "چشمه علي "، "برج طغرل " و "ابن بابويه " درمنطقه 20 نيز تهيه شد و پس ازانجام مراحل تكميل به تصويب رسيد.

وي خاطر نشان كرد: اين طرح‌ها كه با محوريت هويت بخشي تاريخي و مذهبي به اين ابنيه بر مبناي واقع نگاري تاريخي اين اماكن تهيه شده است به زودي براي تعيين تكليف و تصويب نهايي به دبيرخانه كميسيون ماده 5 ارائه مي‌شود .

مدير بافت‌هاي تاريخي شهر تهران افزود: اين طرح‌ها پس از تصويب دراين كميسيون براي اجرا به شهرداري منطقه 20 ابلاغ خواهد شد.
انتهاي پيام/گ

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها