عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

لايحه ساماندهي بازار تهران به شورا ارائه مي‌شود

لايحه ساماندهي بازار تهران به شورا ارائه مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:40 ب.ظ

مدير بافت‌هاي تاريخي شهر تهران
لايحه ساماندهي بازار تهران به شورا ارائه مي‌شود

خبرگزاري فارس: مدير بافت‌هاي تاريخي شهر تهران گفت: كليات طرح ساماندهي بازار تهران به تصويب شوراي اسلامي شهر رسيده و جزئيات لايحه آن در حال تهيه است تا به شوراي شهر ارائه شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، بهروز كاشف با اشاره به هويت بخشي، ساماندهي محلات قديمي و بافت‌هاي تاريخي شهر تهران، بازار تهران و ساماندهي آن را يكي از مهم‌ترين اقدامات دانست و گفت: كليات طرح ساماندهي بازار تهران تهيه و به تصويب شوراي اسلامي شهر تهران رسيد و هم اكنون شورا موظف كرده است تا لايحه‌اي براي اين كار تهيه شود .

وي افزود:براي بازار تهران، 16 طرح موضعي ديده شده است كه بعد از تصويب براي طراحي به مشاور سپرده مي‌شود.

كاشف خاطر نشان كرد: اين طرح‌ها مي‌تواند به حفظ هويت تاريخي بازار تهران كمك كرده و بازار را از حالت آشفته و نابسامان خارج كند.

مدير بافت‌هاي تاريخي شهر تهران در ادامه تصريح كرد: ابعاد اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي اين كار در تهيه لايحه در كنار موضوع توجه به كالبد طرح در نظر گرفته خواهد شد تا لايحه‌اي كه تنظيم مي‌شود كامل و جامع باشد .

كاشف در ادامه از تهيه سه طرح موضعي ديگر براي بافت‌هاي تاريخي شهر تهران خبر داد و افزود: سه طرح ساماندهي و احياي بافت‌هاي تاريخي "چشمه علي "، "برج طغرل " و "ابن بابويه " درمنطقه 20 نيز تهيه شد و پس ازانجام مراحل تكميل به تصويب رسيد.

وي خاطر نشان كرد: اين طرح‌ها كه با محوريت هويت بخشي تاريخي و مذهبي به اين ابنيه بر مبناي واقع نگاري تاريخي اين اماكن تهيه شده است به زودي براي تعيين تكليف و تصويب نهايي به دبيرخانه كميسيون ماده 5 ارائه مي‌شود .

مدير بافت‌هاي تاريخي شهر تهران افزود: اين طرح‌ها پس از تصويب دراين كميسيون براي اجرا به شهرداري منطقه 20 ابلاغ خواهد شد.
انتهاي پيام/گ

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها