عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

وزارتخانه‌هاي مسكن و راه داراي مشخصات فني مشترك هستند

وزارتخانه‌هاي مسكن و راه داراي مشخصات فني مشترك هستند
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:41 ب.ظ

سرپرست وزارت راه و ترابري:
وزارتخانه‌هاي مسكن و راه داراي مشخصات فني مشترك هستند

خبرگزاري فارس: سرپرست وزارت راه و ترابري با بيان اينكه وزارتخانه‌هاي مسكن و شهرسازي و راه و ترابري داراي پيوستگي و مشخصات فني مشترك هستند، از آمادگي وزارت راه براي ايام نوروز خبر داد و گفت: تلاش مي‌كنيم سفرهاي نوروزي را با شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران و شركت‌هاي 14 گانه فعال در سازمان هواپيمايي كشوري را پوشش دهيم.

به گزارش خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» وزير مسكن و شهرسازي در حاشيه مراسم بهره‌برداري از 10 دستگاه لوكوموتيو ايران‌سفير و ششمين ريل‌باس ارم با تاكيد بر نظارت بر ممنوعيت پرواز توپولوف‌هاي 154، اظهار داشت: تلاش مي‌كنيم سفرهاي نوروزي را با شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران و شركت‌هاي 14 گانه فعال در سازمان هواپيمايي كشوري پوشش دهيم.
علي نيكزاد تصريح كرد: شركت‌ هواپيمايي ايران‌اير، شركت فرودگاه‌هاي كشور و سازمان هواپيمايي كشوري به صورت مثلث هواپيمايي مسائل فني و سرويس دهي فرودگاه‌ها را انجام مي‌دهند.
سرپرست وزارت راه و ترابري خاطرنشان كرد: سعي خواهيم كرد سفرهاي نوروزي مردم با تلاش بيشتر وزارت راه و ترابري به صورت مطلوب انجام شود و از مردم مي‌خواهيم مسائل فني را به دولت به عنوان خادم و نوكر ملت بسپارند.
وي تأكيد كرد: سعي خواهيم كرد كه با اجازه اضافه پرواز به شركت‌هاي هواپيمايي با رعايت اصول فني در پروازهاي موجود استان‌هاي مختلف به مركز و ساير نقاط كشور مشكل نداشته باشيم و خللي ايجاد نشود.

* نقاط اشتراك وزارتخانه‌هاي راه و ترابري و مسكن زياد است

وي درباره ادغام وزارت راه و ترابري و مسكن و شهرسازي اظهار داشت: طبق برنامه پنجم تعداد وزارتخانه‌ها بايد از 21 وزارتخانه به 17 وزارتخانه كاهش يابد.
نيكزاد با اشاره به اينكه رئيس جمهور وي را به عنوان سرپرست وزارت راه انتخاب كرده است، اضافه كرد: وزارتخانه‌هاي مسكن و شهرسازي و راه و ترابري داراي پيوستگي و مشخصات فني مشترك هستند به عنوان مثال در وزارت راه و ترابري اقتصاد راه و ترابري و در وزارت مسكن اقتصاد مسكن را بررسي مي‌كنيم بنابراين اين دو با هم ادغام شدني است.
سرپرست وزارت راه و ترابري ادامه داد: در راستاي قانون برنامه پنجم اگر اين دو وزارتخانه با يكديگر ادغام شوند در خدمت همكاران خواهم بود.
سرپرست وزارت راه‌ و ترابري اضافه كرد: در سال اول قانون برنامه پنجم وزارت راه و ترابري موظف است 12 هزار و 120 كيلومتر راه، آزاد‌راه اصلي، راه‌آهن و راه روستايي احداث كند؛ در لايحه بودجه پيش‌بيني‌هاي لازم توسط دولت و مجلس صورت گرفته است.
نيكزاد با اشاره به اينكه بايد سالانه 700 الي 1000 كيلومتر خط ريلي در كشور احداث شود، اذعان داشت: از 640 لكوموتيو موجود در ناوگان ريلي كشور 450 لكوموتيو فعال است و طبق سند چشم انداز تا سال 1404 بايد سن ناوگان از 30 سال بايد به 15 سال كاهش يابد.
سرپرست وزارت راه و ترابري خاطرنشان كرد: توسعه حمل و نقل ريلي از اولويت‌هاي حمل و نقل است.
انتهاي پيام/م

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها