عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ارائه خدمات در نقاط محروم تناقضي با سودآوري پست‌بانك ندارد

ارائه خدمات در نقاط محروم تناقضي با سودآوري پست‌بانك ندارد
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:41 ب.ظ

وزير ارتباطات در پاسخ به فارس:
ارائه خدمات در نقاط محروم تناقضي با سودآوري پست‌بانك ندارد

خبرگزاري فارس: وزير ارتباطات با بيان اينكه پست بانك يك بانك معمولي نيست، گفت: با استقبال مردم روستا از خدمات پست بانك تصور مي‌كنم، اين هدف پست بانك تناقضي با سود‌آوري اين شركت نداشته باشد.

به گزارش خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري فارس رضا تقي‌پور در حاشيه افتتاح نمادين 377 پروژه پست بانك در جمع خبرنگاران در پاسخ به اين سؤال فارس كه با توجه به عرضه 5 درصد سهام پست‌بانك در بورس و آينده خصوصي شدن اين بانك در سال 93، آيا تمركز بر ارائه خدمات در نقاط روستايي و محروم در آينده خصوصي شدن اين بانك مشكل ساز نخواهد بود، گفت: بر اساس اساس‌نامه پست‌بانك ارائه خدمات در نقاط محروم در جهت عدالت‌گستري يكي از اهداف تأسيس اين بانك بوده است و يعني پست بانك يك بانك معمولي نيست.
وي ادامه داد: بنا بر اين ارائه خدمات معمول بانكي در نقاط محروم و آنچه كه روستاييان نياز دارند، بايد در سايه اين مأموريت ادامه پيدا كند كه با استقبال مردم روستا از خدمات پست بانك تصور مي‌كنم اين هدف پست بانك تناقضي با سود‌آوري اين شركت نداشته باشد.

* منعي در خريد تجهيزات چيني براي اپراتور سوم نيست

وي همچنين در پاسخ به سؤال ديگري مبني بر استفاده از توان داخلي در اپراتور سوم اظهار داشت: در قانون موضوعي به نام قانون حداكثري پيش‌بيني شده كه به اين طريق در تمامي پروژه‌هاي عمراني در سطح ملي بايد حداكثر استفاده و بهره‌گيري از توليدات كشور انجام شود.
وي ادامه داد: در پروانه اپراتور سوم ذكر شده كه بايد در تمامي فعاليت‌هاي عمراني از توليدات و خدمات داخل كشور استفاده كند و شبكه خود را با استفاده از توان داخلي ايجاد نمايد و البته تاكنون كار به اتمام نرسيده است.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات همچنين در خصوص خريد تجهيزات اپراتور سوم از شركت‌هاي چيني گفت: در خريد تجهيزات محدوديتي وجود ندارد و همه اپراتورهاي دنيا از تجهيزات وندور‌هاي مطرح استفاده مي‌كنند.

* انطباق اكثر اسناد راهبردي حوزه IT با سياست‌هاي كلي رهبري

وي همچنين در پاسخ به اين سؤال كه با توجه به سياست‌هاي كلي ابلاغي مقام معظم رهبري، آيا نياز به تغيير در برنامه‌هاي تدوين شده برنامه پنجم و اهداف تعيين شده براي وزارت ارتباطات، وجود دارد، گفت: خوشبختانه به دليل اينكه ما در جريان تدوين و تصويب اين سياست‌ها بوده‌ايم، اسناد راهبردي حوزه فناوري اطلاعات تصويب شده عموما با سياست‌هاي كلي تعيين شده تطبيق دارند.
وي ادامه داد: در عين حال هر جا كه لازم باشد تطابق لازم ايجاد خواهد شد و همين طور محورهاي 7 گانه مصوب هيئت دولت براي حوزه فناوري اطلاعات با سياست‌هاي كلي نظام تطبيق دارد.

* تعيين طرح كلان و اوليه اينترنت پاك تا پايان سال 90

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات همچنين در خصوص موضوع اينترنت پاك گفت: طرح اينترنت پاك موضوعي است كه بين نخبگان به بحث گذاشته ايم و در حال دريافت نظرات مختلف هستيم.
تقي‌پور افزود: تصور مي‌كنم تا پايان سال 90 بتوانيم طراحي كلان و اوليه اين موضوع را داشته باشيم.

* افزايش سرمايه‌ پست‌بانك حتمي است، روش در دستور كار است

تقي‌پور در ادامه صحبت‌هايش در خصوص موضوع افزايش سرمايه پست بانك گفت: اين موضوع در برنامه‌ها وجود دارد و مجموعه مديران پست بانك مشغول فعاليت روي اين موضوع هستند.
وي ادامه داد: اما اينكه اين افزايش سرمايه از چه روشي انجام شود، امري است كه بايد با هماهنگي بانك مركزي و در اين مورد تصميم‌گيري شود.
انتهاي پيام/م

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها