عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

61 دستگاه اتوبوس و ميني‌بوس به ناوگان حمل ‌و ‌نقل قم افزوده مي‌شود

61 دستگاه اتوبوس و ميني‌بوس به ناوگان حمل ‌و ‌نقل قم افزوده مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:42 ب.ظ

شهردار قم:
61 دستگاه اتوبوس و ميني‌بوس به ناوگان حمل ‌و ‌نقل قم افزوده مي‌شود

خبرگزاري فارس: شهردار قم از ورود 33 دستگاه ميني‌بوس و 28 دستگاه اتوبوس جديد به ناوگان حمل‌ و ‌نقل درون شهري قم خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم به نقل از روابط عمومي شهرداري قم،‌ محسن عابديني‌پور با اعلام اين مطلب گفت: در راستاي ارتقاي‌ سطح خدمت‌رساني به شهروندان و با توجه به اجراي قانون هدفمند‌سازي يارانه‌ها و نياز فزاينده شهروندان به بهره‌مندي از سرويس‌هاي عمومي درون‌شهري، ‌شهرداري قم نسبت به خريداري 61 دستگاه اتوبوس و ميني‌بوس جديد،‌ مدرن و مجهز به سيستم روز اقدام كرده است.
وي تصريح كرد: اين تعداد خودرو با اعتباري بالغ بر 52 ميليارد ريال از محل اعتبارات شهرداري قم تامين و خريداري شده است.
شهردار قم خاطرنشان كرد: اين 33 دستگاه ميني‌بوس و 28 دستگاه اتوبوس تا پايان سال جاري به ناوگان حمل‌و‌نقل درون شهري قم افزوده خواهد شد.
عابديني‌پور با بيان اينكه اين تعداد خودرو در مسيرهاي پر‌تردد و مورد تقاضاي شهروندان مشغول فعاليت خواهند شد، افزود: در حال حاضر تعداد 430 دستگاه اتوبوس در سطح شهر قم در حال فعاليت است كه با توجه به افزايش روزافزون جمعيت شهر قم‌، ‌اين تعداد اتوبوس كافي نيست و بايد افزايش يابد.
با توجه به ترافيك سنگين در شهر قم در سال‌هاي اخير توجه بسيار جدي به توسعه حمل‌و‌نقل عمومي قم صورت گرفته است و در كنار افزوده شدن و نوسازي ناوگان حمل‌و‌نقل درون شهري، اجراي پروژه‌هاي حمل‌و‌نقل ريلي نيز در قم در دستور كار قرار گرفته است.
در حال حاضر در شهر قم دو پروژه منوريل و مترو در حال اجراست كه با بهره‌برداري از اين دو پروژه بسياري از مشكلات حمل‌و‌نقل درون شهري قم برطرف مي‌شود.
انتهاي پيام/آ30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها