عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

مكتب اهل‌ بيت (ع) بيش از گذشته به دنيا عرضه شود

مكتب اهل‌ بيت (ع) بيش از گذشته به دنيا عرضه شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:42 ب.ظ

آيت‌الله صافي گلپايگاني:
مكتب اهل‌ بيت (ع) بيش از گذشته به دنيا عرضه شود

خبرگزاري فارس: يكي از مراجع عظام تقليد گفت: در دنياي امروز بايد مكتب و معارف اهل بيت (ع)‌ را با امكانات موجود بيش از پيش به دنيا عرضه كنيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله لطف‌الله صافي گلپايگاني ظهر امروز در مراسم رونمايي از مجموعه آثار فقهي موسسه دايرة‌المعارف فقه اسلامي بر مذهب اهل بيت (ع) كه در اين موسسه برگزار شد، در سخناني اظهار داشت: معارف اهل ‌بيت (ع) سرمايه‌هايي هستند كه در اختيار ما قرار دارد و بايد بتوان آن را در قالب برنامه‌هاي مدون به دنيا برسانيم.
اين مرجع تقليد با بيان اينكه فقه اسلام و جامعيت آن يكي از معجزات اسلام است، ادامه داد: معارف و فقه اهل ‌‌بيت (ع) براي تمام رشته‌هاي زندگي بشر و حيات انسان برنامه دارد.
وي تصريح كرد: اگر اين معارف نباشد دچار نقصان و كمبود خواهيم شد و با توجه به امكانات و شرايط امروز بايد بتوانيم اين معارف ناب را به جهانيان عرضه كنيم.
آيت‌الله صافي‌ گلپايگاني خاطرنشان كرد: گذشتگان همانند شيخ طوسي متوجه اين امر بودند و در زمان خود توجه به معارف اهل‌ بيت و اشاعه آن در دنيا را مورد اهتمام قرار دادند.
وي بيان داشت: با امكاناتي كه در زمان ما فراهم است بايد دنيا را بيش از قبل متوجه فقه اهل‌ بيت (ع) و مطالب، هدايت‌ها و تعليماتي كه آنها فرمودند، كنيم و اين يكي از وظايف سنگيني است كه بر عهده حوزه علميه قرار دارد.
اين مرجع تقليد يادآور شد: وسعت معارف اهل‌ بيت (ع) به قدري است كه بايد در رشته‌هاي مختلف و مورد نياز بشر عرضه شود و نبايد گذاشت اين سرمايه‌ها مهجور واقع شود.
وي اظهار داشت: خدمت به اسلام و آشكار ساختن هويت اهل بيت (ع) موجب سرور بوده و در شرايطي كه امروز در آن قرار داريم بايد بتوانيم معارف اهل ‌بيت (ع) را به دنيا عرضه كرده و جهانيان را نسبت به وجود مكتب غني اهل‌ بيت (ع) آگاه كنيم.
آيت‌الله صافي گلپايگاني با تشكر از زحمات آيت‌الله هاشمي شاهرودي تصريح كرد: زحماتي كه كشيده شده بسيار وسيع بوده است و خدمت بزرگي به معارف و فقه اهل‌ بيت (ع) انجام شده است.
وي گفت: علماي ديروز و گذشتگان به زحمات انجام شده در راستاي توسعه مكتب اهل‌ بيت (ع) مسرور هستند و اين نياز به تربيت عالم و مجتهد در حوزه‌هاي علميه را دوچندان مي‌كند.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها