عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

5200 روحاني به شهادت رسيدند

5200 روحاني به شهادت رسيدند
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:42 ب.ظ

در دوران دفاع مقدس؛
5200 روحاني به شهادت رسيدند

خبرگزاري فارس: نماينده ولي ‌فقيه در سپاه علي ‌بن ابيطالب (ع) گفت: در دوران دفاع مقدس 5 هزار و 200 نفر از روحانيان به فيض شهادت نائل شدند.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدحسن اكبري ظهر امروز در حاشيه ديدار اعضاي يادواره شهداي روحاني با حجت الاسلام والمسلمين كعبي عضو جامعه مدرسين حوزه علميه قم با بيان اينكه يكي از كارهاي بزرگي كه امام و رهبر معظم انقلاب توجه ويژه‌اي به آن داشتند بحث تكريم مقام شهدا است، اظهار داشت: ما نيز در همين راستا يادواره شهداي روحاني را برگزار خواهيم كرد.
وي با اشاره به ابلاغيه سپاه پاسداران براي تمام استان‌هاي كشور براي برگزاري يادواره شهداي روحاني‌ تصريح كرد: در 13 استان اين يادواره‌ها شكل گرفته است و قم به دليل اهميت خاصي كه دارد نسبت به برگزاري يادواره شهداي روحاني اقدام خواهد كرد.
اكبري تصريح كرد: اين يادواره در دو بخش پيگيري خواهد شد كه در بخش اول به روحانيون شهيد متولد شده در استان قم پرداخته خواهد شد.
وي ادامه داد: سردار مهدوي فرمانده سپاه علي بن‌ابيطالب به عنوان مسئول يادواره‌هاي استان‌ها، حجت‌الاسلام صادقي به عنوان مسئول كميته جمع‌آوري اسناد و مدارك، سرهنگ سجادي به عنوان مسئول كميته فرهنگي ‌و هنري، حجت‌الاسلام آذريان به عنوان مسئول كميته پيگيري امور روحانيون و علما، سرهنگ محموديان به عنوان مسئول برگزاري يادواره و حجت‌الاسلام حسيني به عنوان دبير اين يادواره فعاليت مي‌كنند.
نماينده ولي فقيه در سپاه علي ‌بن‌ ابيطالب تصريح كرد: كميته‌هاي مختلفي براي برگزاري اين يادواره تشكيل شده است كه از اين ميان مي‌توان به كميته جمع‌آوري اسناد و مدارك شهدا اشاره كرد.
وي بيان داشت: 5 هزار و 200 نفر از روحانيون در سراسر كشور به فيض شهادت نائل شده‌اند كه 380 نفر از اين تعداد به قم منتقل شده و هزار و 200 نفر شهيد روحاني نيز از قم به جبهه‌هاي حق عليه باطل اعزام شده‌اند.
اكبري تصريح كرد: براي اين يادواره 16 شهيد نخبه روحاني شناسايي شده‌اند كه از مقام آنها تجليل به عمل خواهد آمد.
وي افزود: در حال حاضر 50 روحاني ايثارگر و تعداد زيادي روحاني جانباز در استان قم حضور دارند كه بسياري از آنها فرمانده محور و گردان بوده‌اند و خدمات شايسته‌اي را در دوران دفاع مقدس انجام داده‌اند.
لازم به ذكر است يادواره شهداي روحاني ارديبهشت ماه سال آينده برگزار مي‌شود.
انتهاي پيام/ي20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها