عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

ممانعت از صدور 415 تن كالاي نامرغوب به عراق

ممانعت از صدور 415 تن كالاي نامرغوب به عراق
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:43 ب.ظ

نماينده اداره استاندارد ايلام خبر داد:
ممانعت از صدور 415 تن كالاي نامرغوب به عراق

خبرگزاري فارس: نماينده اداره‌كل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان ايلام در بازارچه مرزي مهران گفت: از صدور 415 تن كالاي نامرغوب به كشور عراق ممانعت شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از ايلام و به نقل از روابط عمومي اداره كل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان ايلام در بازارچه مرزي مهران، جعفر فرهادبيگي اظهار داشت: از ابتداي سال جاري تاكنون از صدور بيش از 415 تن كالاي بي‌كيفيت و فاقد پروانه كاربرد علامت استاندارد از مرز بين‌المللي مهران در جنوب استان ايلام به كشور عراق جلوگيري شده است.
وي ادامه داد: عمده كالاهاي ممانعت شده براي صادرات به كشور عراق شامل آجر، شيشه دوجداره، كابل برق و ... بوده است.
اين مسئول اضافه كرد: اين ممانعت به دلايلي از جمله نداشتن پروانه استاندارد، كيفيت نامناسب و عدم اعتبار پروانه كاربرد علامت استاندارد جمع‌آوري و از صدور آنها به كشور عراق ممانعت به عمل آمده است.
فرهادبيگي تصريح كرد: پس از بازرسي و نظارت كارشناسان نمايندگي استاندارد و تحقيقات صنعتي شهرستان مهران در 11 ماهه سال 1389 ميزان 38 هزار تن كالاي با كيفيت و داراي پروانه كاربرد علامت استاندارد از بازارچه مرزي مهران به كشور عراق صادر شده است.
نماينده اداره كل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان ايلام در بازارچه مرزي مهران گفت: بيشترين مقدار اين ميزان صادرات كالاها شامل آرد، آجر، سيمان، سنگ‌آهن، محصولات فلزي، محصولات پلاستيكي، پتو و ... بوده است.
وي ادامه داد: آزمون و تعيين ماهيت بيش از 200 نمونه كالاي صادراتي از جمله كربنات كلسيم، سنگ آهن، پارافين جامد، انواع نايلون، پليمر و متانول از ديگر اقدامات نمايندگي اداره كل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان ايلام در مرز مهران از ابتداي سال جاري تاكنون است.
اين مسئول اضافه كرد: نمايندگي اداره كل استاندارد و تحقيقات صنعتي استان ايلام در بازارچه مرزي مهران تمام توان خود را صرف ارائه خدمات مطلوب به مردم كرده است.
انتهاي پيام/صا30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها