عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

ايجاد شهر الكترونيك سنگ‌بناي توسعه گردشگري است

ايجاد شهر الكترونيك سنگ‌بناي توسعه گردشگري است
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:43 ب.ظ

عضو هيئت علمي دانشگاه علم و صنعت:
ايجاد شهر الكترونيك سنگ‌بناي توسعه گردشگري است

خبرگزاري فارس: عضو هيئت علمي دانشگاه علم و صنعت گفت: ايجاد شهر الكترونيك لازمه و سنگ‌بناي توسعه گردشگري است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهركرد، علي‌اكبر جلالي ظهر امروز در همايش تبيين نقش مديران در توسعه صنعت گردشگري چهارمحال و بختياري اظهار داشت: در عصر حاضر اطلاعات و اطلاع‌رساني، مهم‌ترين ابزار استراتژيك براي مديريت و اداره صحيح تمامي واحدهاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي محسوب مي‌شود.
وي افزود: به همين دليل با توجه به اهميت اطلاعات در فرايند تصميم‌گيري، فناوري و اطلاعات در جهان كه با سرعت چشمگيري در حال توسعه است، تمامي فعاليت‌هاي روزمره بشري تحت تأثير قرار گرفته است.
جلالي با تأكيد بر ضرورت ارائه يك الگوي مناسب زندگي باتوجه به شرايط فرهنگي و اجتماعي جامعه گفت: ايجاد شهر الكترونيك تأثيرات بسياري را در زمينه‌هاي اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و سياسي براي اداره شهر و شهروندان به‌دنبال خواهد داشت.
عضو هيئت علمي دانشگاه علم و صنعت خاطرنشان كرد: توسعه تجارت الكترونيكي، بانكداري الكترونيكي، كاهش استفاده از كارت‌هاي اعتباري، كاهش بروكراسي اداري، كاهش هزينه ارائه خدمات، ايجاد زمينه‌‌هاي لازم براي سرمايه‌گذاري داخلي و خارجي و ارتباط تجاري شهر به ساير نقاط جهاني از تأثيرات مثبت توسعه شهرهاي الكترونيك در زمينه اقتصادي خواهد بود.
وي در ادامه با برشمردن برخي از پيامدهاي اجتماعي ايجاد و توسعه پروژه شهر الكترونيك گفت: ارائه خدمات روي خط به شهروندان و مسافران در هر مكان و هر زمان، افزايش رضايتمندي شهروندان، دسترسي سريع‌تر به خدمات دولتي و بخش خصوصي، ايجاد زمينه استفاده از نظرات شهروندان در مديريت شهر و امكان توزيع عادلانه امكانات به طور يكسان در ميان شهروندان از مهم‌ترين اين ثمرات است.
جلالي ادامه داد: در زمينه‌هاي فرهنگي نيز اجراي شهر الكترونيكي مزاياي بسياري را به دنبال دارد كه مي‌توان از مزاياي آن شفاف سازي، اطلاع‌رساني، آموزش مجازي شهروندان در موضوعات عمومي و اختصاص، امكان انتشار رسانه‌هاي ديجيتال براي شهروندان، استفاده از كتابخانه‌هاي ديجيتالي شهر، انتشار اخبار و اطلاعات به هنگام در مورد شهر را از ديگر اين پيامدهاي فرهنگي برشمرد.
وي خاطرنشان كرد: برهمين اساس ايجاد شهرهاي الكترونيك بدون ترديد يكي از اولويت‌هاي اساسي در دستيابي به يك جامعه اطلاعاتي جهاني خواهد بود.
انتهاي پيام/صا20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها