عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

حجاب سد محكمي در مقابل آسيب‌هاي اجتماعي است

حجاب سد محكمي در مقابل آسيب‌هاي اجتماعي است
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:43 ب.ظ

مسئول امور فرهنگي اداره تبليغات‌ اسلامي سردشت‌:
حجاب سد محكمي در مقابل آسيب‌هاي اجتماعي است

خبرگزاري فارس: مسئول امور فرهنگي اداره تبليغات اسلامي سردشت‌ گفت: حجاب سد محكمي در مقابل آسيب‌هاي اجتماعي است.

عادل اميني‌آذر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سردشت، اظهار داشت: با نهادينه شدن فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه، فضاي رواني سالم در بين مردم ايجاد مي‌شود به طوري كه هنجارهاي اجتماعي جايگزين آفت‌هاي اخلاقي مي‌شود.
وي افزود: اقشار مختلف مردم بايد در راستاي ترويج اين سنت و اخلاق حسنه در جامعه تلاش كنند چرا كه تبيين سجاياي اخلاقي در بين جوانان وظيفه همگاني بر دوش همه مردم قرار دارد و بايد با در پيش گرفتن اهرم امر به معروف و نهي از منكر در اين راستا گام بردارند.
اين مسئول تاكيد كرد: همه ما صرف‌نظر از شغل و طبقه اجتماعي وظيفه داريم براي تشريح ابعاد مفهوم حجاب و ترغيب جوانان نسبت به رعايت آن اقدام كنيم.
وي به نقش مسئولان دستگاه‌هاي مختلف براي ترويج فرهنگ حجاب و حيا در جامعه اشاره كرد و گفت: مسئولان موظف هستند بسترهاي لازم براي گسترش فضايل اخلاقي و ديني را فراهم كنند به طوري كه ارتقاي سطح فرهنگ جامعه وظيفه انحصاري يك دستگاه نيست بلكه بايد همه مسئولان با دلسوزي در اين عرصه وارد عمل شوند.
اين مسئول با بيان اينكه عدم تبيين شايسته فرهنگ اسلامي، تشريح نكردن آثار و تبعات حفظ حجاب در جامعه يكي از مهم‌ترين علل كم‌توجهي به حجاب است، بيان داشت: براي حفظ و تقويت حجاب در جامعه نياز است متوليان امور فرهنگي با هم‌فكري مسير درستي را انتخاب كرده و نسل جديد را در مقابل هجمه‌هاي دشمنان حفظ كنند.
اميني آذر معرفي الگوهاي مناسب فرهنگي از نظر پوشش و رفتار را براي جوانان و نوجوانان مهم دانست و افزود: متوليان فرهنگي نسبت به تبيين راهكارهاي عملي و آموزشي براي ترويج عفاف و حجاب در جامعه بپردازند و نسبت به معرفي افراد موفق و مومن در بين جوانان و نوجوانان اقدام كنند.
مسئول امور فرهنگي تبليغات اسلامي سردشت بيان داشت: با شناساندن الگوي رفتاري مناسب به جوانان براي داشتن تعامل درست اجتماعي مي‌توان از آنها انتظار حفظ حجاب و عفاف را داشت كه پرداختن به آسيب‌هاي اجتماعي و آگاه‌سازي جامعه وظيفه امروز ماست.
انتهاي پيام/ي20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها