عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

پايداري محيط زيست دغدغه مديران جهان است

پايداري محيط زيست دغدغه مديران جهان است
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:43 ب.ظ

استاندار فارس:
پايداري محيط زيست دغدغه مديران جهان است

خبرگزاري فارس: استاندار فارس گفت: آموزش نيروي انساني براي پايداري محيط زيست به يكي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي مديران در سراسر جهان تبديل شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز به نقل از روابط عمومي استانداري استان فارس، روح‌الله احمدزاده در نخستين همايش ملي بررسي تهديدات و عوامل تخريب تنوع زيستي در منطقه زاگرس مركزي با ابراز خرسندي از ترغيب نگاه دانش‌بنيان حفظ محيط زيست در كشور اظهار داشت: در هزاره سوم يكي از مهمترين افكار و دغدغه‌هاي بشري، جلوگيري از تخريب محيط زيست در عين تاكيد بر توسعه صنعتي است و در اين راستا توسعه زيرساخت‌هاي طبيعي و آموزش نيروي انساني براي پايداري محيط زيست به يكي از مهمترين دغدغه‌هاي مديران در سراسر دنيا تبديل شده است و اين هزاره را مي‌توان هزاره حفظ محيط زيست ناميد.
وي با بيان اينكه امروزه آسيب‌هاي مختلف در نظام‌هاي مدرن به تهديدي جدي براي محيط زيست تبديل شده است، اظهار داشت: روند صنعتي شدن طي صد سال گذشته به طور بي‌ملاحظه و افسار گسيخته‌اي به محيط زيست لطمه وارد كرده است و اين روند در دهه 30، 70 و 90 ميلادي به يك بحران جدي در بخش محيط زيستي تبديل شد.
نماينده عالي دولت در استان فارس ارزش‌گذاري و تبين مسير توسعه محيط زيست را از مناسب‌ترين راه‌كارهاي حفظ محيط زيست دانست و ابراز اميدواري كرد كه انعقاد تفاهم‌نامه‌ها و تعامل بيشتر مديران سراسر كشور در اين امر به ايجاد ساختاري محكم‌تر و اثرگذارتر در حوزه محيط زيست منتهي شود.
در پايان اين همايش دو روزه در اصفهان، تفاهم‌نامه چهارجانبه حفاظت از تنوع زيستي در سيماي حفاظتي زاگرس مركزي در پنج ماده به امضاي استانداران فارس، اصفهان، كهگيلويه و بوير احمد و چهار محال و بختياري رسيد.
ايجاد ساز و كارهاي اجرايي، توسعه همكاري‌هاي بين بخشي و بين سازماني، ارائه پيشنهادات اجرايي و برنامه‌ريزي و تامين اعتبارات لازم براي اجراي طرح‌هاي حفاظتي از مهمترين مفاد اين تفاهم‌نامه به شمار مي‌رود.
انتهاي پيام/ي30/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها