عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

افزايش 15 درصدي ورودي پرونده‌هاي مجتمع قضايي خانواده در کرمان

افزايش 15 درصدي ورودي پرونده‌هاي مجتمع قضايي خانواده در کرمان
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:49 ب.ظ

سرپرست مجتمع قضايي خانواده شهرکرمان از افزايش 15 درصدي ميزان ورودي پرونده‌ها نسبت به سال قبل در اين مجتمع خبر داد.

 

به گزارش ايسنا، سرپرست مجتمع قضايي خانواده كرمان با اشاره به رسيدگي به 5370 پرونده از ابتداي سال جاري،گفت: با توجه به آمار پرونده هاي موجود در محاکم و وقت‌هاي رسيدگي تا پايان سال، ميزان ورودي پرونده ها نسبت به سال قبل با رشد 15 درصدي مواجه بوده است.

 

کرامت قلندري افزود: اگرچه ارجاع پرونده همه مراجعان به صورت اجباري به مراکز مشاوره بهزيستي، آموزش و پرورش، نيروي انتظامي و مرکز مشاوره و حمايت از زنان مجتمع، در کاهش طلاق تاثيرداشته اما نرخ طلاق نسبت به سال گذشته با شيب ملايمي افزايش داشته است.

وي عامل اصلي طلاق در خانواده‌ها را اعتياد اعلام کرد و گفت: عوامل مختلفي در طلاق‌ها نقش دارند که اعتياد با حدود 30 تا40 درصد بيشترين نقش را داراست.

قلندري مشکلات اقتصادي و معيشتي را نيز از جمله موارد تاثير گذار در طلاق دانست و گفت: مشکلات اقتصادي و معيشتي، بيکاري و ارتباط آن با اعتياد نيز در تصميم بر جدايي در خانواده‌ها موثر است.

وي ازدواج‌هاي خياباني و تلفني، خيانت‌هاي پس از ازدواج و عدم دانستن مهارت‌هاي زندگي را از ديگر عوامل نقش آفرين در متلاشي شدن کانون خانواده ها يادکرد و خاطرنشان كرد: در ازدواج هاي خياباني پس از مدتي که آتش عشق زودگذر فروکش کرد، زوجين طلاق وجدايي را تنها راه پيش رو مي دانند و همچنين نداشتن مهارتهاي زندگي و نداشتن شناخت کافي از زندگي مشترک و جنس مخالف نيز در بي ثباتي زندگي خانواده ها موثر است.

سرپرست مجتمع قضايي خانواده مهريه هاي سنگين، کم رنگ شدن اخلاق در زندگي و مشکلات رواني، جنسي و عاطفي را نيز از ديگر مسائل مرتبط با جدايي همسران از يکديگر دانست و افزود: تاثيرات رواني مهريه هاي سنگين معمولاً پس از ازدواج منجر به شروع نزاع خانوادگي مي شود وبعد از مشاجره نيز زمينه درخواست طلاقهاي توافقي و در پي آن بخشش مهريه ها فراهم مي شود.

قلندري بر نقش آموزش‌هاي پيش از ازدواج و تحقيق قبل از عقد تاکيد و گفت: بدون شک چنانچه دختران و پسران جوان قبل از ازدواج مهارت‌هاي زندگي را بياموزند و نگرش کاملي در مورد زندگي مشترک و روحيات طرف مقابل خود پيدا کنند، استحکام زندگي زناشوئي بيشتر مي‌شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها