عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

كفاشيان: من به نمايندگي باشگاه‌ها ناسزا مي‌شنوم!

كفاشيان: من به نمايندگي باشگاه‌ها ناسزا مي‌شنوم!
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:51 ب.ظ

نشست مشترك هيئت رييسه سازمان ليگ و باشگاه‌ها به محلي براي انتقاد باشگاه‌ها و فدراسيون فوتبال عليه صدا و سيما تبديل شد.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مديرعامل باشگاه سپاهان در ادامه نشست هيات رييسه سازمان ليگ اظهار كرد: صحبت‌هاي ما در اين جلسه بايد مستند شود. مهمترين بخشي كه ما در چند سال گذشته در فوتبال‌مان با آن به مشكل برخورديم، بحث بازاريابي است. بايد حق پخش تلويزيوني بالاخره به باشگاه‌ها برسد. من معتقدم در اين جلسه بايد باشگاه‌ها يك تفاهم نامه يا بيانيه رسمي را امضا كنند و در آن بگوييم كه هرطور شده براي سال آينده آن عدد مورد نظر فدراسيون را براي حق پخش تلويزيوني مي‌خواهيم. متاسفانه آقايان در صدا و سيما اين موضوع را به شوخي گرفته‌اند. بايد توجه كنيم كه حتي اگرقرار باشد، مسابقات ليگ يك سال پخش نشود اين حق را بگيريم. حرف من اين است كه بايد اين موضوع را به نقطه روشني برسانيم.

در ادامه، رييس فدراسيون فوتبال كه با كمي تاخير در اين جلسه حاضر شده بود درپاسخ به صحبت‌هاي ساكت گفت: من اميدوارم كه استقلال فدراسيون به بدنه‌هاي مختلف آن منتقل شود. ما در حال اجراي اساسنامه‌اي هستيم كه از طرف فيفا و AFC تاييد شده است. نمي‌توانيم در فدراسيوني كه بسيار گسترده است و مجموعه‌هاي بزرگي را در نظر مي‌گيرد، هر كاري را رييس فدراسيون انجام دهد. در دنياي مديريت امروز اين بحث ديگر معنايي ندارد. در حال حاضر در فدراسيون هر بخشي كارهاي مخصوص به خود را انجام مي‌دهد. از جمله سازمان ليگ كه كار خودش را مي‌كند و همين طور ما خواسته‌ايم كه اين كار درليگ‌هاي يك و ليگ‌هاي دسته اول، دسته دوم و سوم هم برگزار شود. همچنين در فوتسال هم اين كار را انجام داده‌ايم . آنچه كه در فوتبال ما واقعيت دارد اين است كه مردم انتظاراتي از ما دارند كه البته امكانات ما براي اين انتظارات جوابگو نيست. ما در كنار آن بايد كارهاي بنيادي انجام دهيم كه بخشي از آن مربوط به كارهاي سخت افزاري است و برخي مربوط به كارهاي نرم افزاري مي‌شود.

كفاشيان ادامه داد: باشگاه‌ها بايد توان داشته باشند كه در رده‌هاي مختلف سني كار كنند و مسايلي از جمله استعداديابي را انجام دهند. اين كارها وظيفه فدراسيون نيست و خود باشگاه‌ها بايد انجام دهند. درفدراسيون، ما يكسري هزينه‌ها داريم و يك سري درآمدها. در طول سه سال حضور من در فدراسيون فوتبال توانسته‌ايم 45 ميليارد تومان در بحث‌هاي مختلف درآمد زدايي كنيم.

وي با بيان اينكه نمي‌خواهم عملكرد فدراسيون را با دوره‌هاي قبل مقايسه كنم گفت: درآمد ما نسبت به دوره‌هاي قبل بسياربالاتر بوده. به طوري كه در دوره قبلي فدراسيون، درآمدهاي ساليانه به زحمت بيشتر از دو ميليارد تومان مي‌رسيد. من مي‌خواهم به همه شما مديران عامل باشگاه‌ها بگويم كه اگر وضعيت فوتبال ما همين باشد و با همين شرايط بخواهيم جلو برويم، به هيچ جا نمي‌رسيم و مطمئنا فوتبال ما نابود مي‌شود و اين موضوع ربطي به بودن يا نبودن من هم ندارد. ما بايد درآمدزايي‌هايمان را چند برابر كنيم تا از هزينه‌هايمان بيشتر شود. در حال حاضر 65 تا 70 درصد درآمدهاي ما بايد از طريق حق پخش تلويزيوني باشد و در كنار آن مسايل ديگري از جمله اسپانسر و بليت فروشي هم وجود دارد كه اكنون درباشگاه‌هاي ما به غير از گرفتن اسپانسر هيچ درآمدزايي ديگري نمي‌توانيم انجام دهيم.

رييس فدراسيون فوتبال با بيان اينكه اگر هر روز به فكر گرفتن پول باشيم و مديرهايمان دائم عوض شوند به هيچ جايي نمي‌رسيم گفت: اگروضعيت فوتبال ما اينگونه باشد بهتر است كه متوقف باشيم و اصلا پيشرفت نكنيم. ما نياز به يك برنامه جامع داريم تا اين مسئله درست شود. من نمي‌خواهم بگويم صدا و سيما مقصر است. شايد شرايط مالي آنها به ما نمي‌خورد. اما به هر حال آنها بايد اين حق را براي ما تامين كنند. نكته جالب اينجاست كه ليگ برتر ما كه وضعيتش اينگونه است، نسبت به ديگر ليگ‌ها شرايط بهتري دارد و ديگر واي به حال ليگهاي دسته يك و دسته دو و پايين‌تر!

كفاشيان گفت: ما بايد يك تصميم درست بگيريم كه از روي كار كارشناسي باشد كه البته اين كار را هم كرده‌ايم و صحبت‌هاي آن را تا حدودي انجام داده‌ايم اما مطمئنا فوتبال ما با روش فعلي به نتيجه نمي‌رسد.

رييس فدراسيون فوتبال خطاب به مديران عامل باشگاه‌ها افزود: اين درست نيست كه همه انتقادات و ناسزاها را من بخورم. در حالي كه من به نمايندگي از شما اين ناسزا‌ها را مي‌شنوم. وقتي كه به من ناسزا مي‌دهند، يعني دارند به شما ناسزا مي‌گويند. چرا هنوز همه هجمه و انتقادات به فدراسيون است؟ اين درست نيست. هر كسي كه به فدراسيون بيايد واقعا سختي مي‌كشد و من مي‌دانم كه شما هم در باشگاه‌هايتان زجركشيده هستيد. اگر فوتبال حرفه‌اي مي‌خواهيم، بايد همه كمك كنيم و يك حركت بزرگ انجام دهيم. متاسفانه بعضي‌ها مي‌گويند درفوتبال پول‌هاي كلان ريخته شده و مثلا فلان بازيكن 800 ميليون تومان پول گرفته است. من از شما خواهش مي‌كنم كه در مورد اين مسايل جدي باشيد و نگذاريد كه اين رقم‌ها درفوتبال مطرح شود و بياييد شفاف سازي كنيد و قراردادها و ساير مسايل را روشن كنيد. همه بايد كمك كنيم كه از اين وضعيت رهايي پيدا كنيم.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها