عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

سپهري در سومين همايش كارآفريني: جوانان بايد خلق ثروت از طريق كارآفريني را بياموزند

سپهري در سومين همايش كارآفريني: جوانان بايد خلق ثروت از طريق كارآفريني را بياموزند
سه شنبه 3 اسفند 1389  07:51 ب.ظ

رييس موسسه‌ كار و تامين اجتماعي در سومين نشست سراسري موسسات آموزش كارآفريني اقتصاد ملي ما را متاثر از اقتصاد جهاني دانست و گفت: تحولات جهاني بر كسب و كار ما تاثير مي‌گذارد.

به گزارش خبرنگار كار و اشتغال خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمد سپهري گفت: حركت در دنياي مواج اقتصاد جهاني لوازم خود را مي‌طلبد و سرعت تحولات به گونه‌اي است كه اگر فرصت‌ها را نشناسيم و با تكنولوژي‌ها همگام نشويم و مديريت خوبي نداشته باشيم از گردونه عقب مي‌مانيم.

وي ادامه داد: مدل‌هاي كسب و كار نياز به آموزش دارد و بايد نگاه خود را به دنيا، جامعه‌ خود و فضاي كسب و كار كشور تغيير دهيم.

رييس موسسه كار و تامين اجتماعي با تاكيد بر اينكه اطلاعات ما بايد در خصوص آموزش‌هاي كارآفريني به روز باشد تصريح كرد: امروزه در كشور ما كارآفريني آنچنان كه بايد جايگاه خود را پيدا نكرده است. اين در حالي است كه در ارزش‌هاي اسلامي كارآفريني جايگاه رفيعي دارد.

سپهري ادامه داد: در زماني كه خلق ثروت ضد ارزش بود و برخي اين تصور را داشتند كه توليد ثروت از ديدگاه ما جايگاه مناسبي ندارد اسلام كار و تلاش در فرآيند توليد ثروت را از جايگاه بسيار بالايي برخوردار كرد.

وي با بيان اينكه كارآفريني در جامعه ما نياز به اصلاح دارد و جوانان بايد خلق ثروت از طريق كارآفريني را بياموزند خاطرنشان كرد: مساله مهم اين است كه تا زماني كه نياز احساس نشود كارآفريني نيز شكل نمي‌گيرد لذا براي بقا و حركت در دنياي امروز بايد كارآفريني در جوانان نهادينه شود.

سپهري ادامه داد: ما به دنبال ارتقاي آموزش‌ها و مهارت‌ها در دوره‌ها و سطوح مختلف هستيم و كارآفريني تخصصي و اجتماعي بايد در بنگاه‌ها و مراكز اقتصادي برگزار شود.

وي ادامه داد: ما به دنبال سامانه‌اي براي يكپارچه كردن كسب و كار در كشور هستيم. به گونه‌اي كه حتي در روستاها نيز كسب و كارهاي اينترنتي فعال است.

رييس موسسه كار و تامين اجتماعي با تاكيد بر اينكه امروزه بسته‌هاي آموزشي مختلفي در حال تدوين و آموزش كارآفرينان جوان است گفت: نظارت‌هاي علمي و اجرايي در كشور در حال ارتقاء است و برگزاري دوره‌هاي آموزشي دستاوردهاي زيادي را براي كشور به همراه دارد و علاوه بر پيوند مهارت و بازار كار باعث برگزاري كارگاه‌هاي خلاق، كتاب‌هاي آموزشي، پايان‌ نامه‌ها در سطح كارشناسي ارشد و دكتراست.

وي تصريح كرد: در اين دوره‌ها انتقال تجارب شكل مي‌گيرد و استعدادهاي جوانان مديريت مي‌شود.

رييس كار و امور اجتماعي با بيان اينكه اردوهاي تخصصي در زمينه‌ كارآفريني در حال برگزاري است افزود: چهره‌هاي كارآفريني در حال شناخته شدن است و بنگاه‌ها از اين پس به بنگاه‌هاي يادگيرنده تبديل مي‌شوند و اين اميد را بشارت مي‌دهم كه يك نشاط گروهي و سازماني در حال موج زدن است و ما نيازمند هستيم تا نيازهاي آموزشي را با نيازهاي بازار تطبيق دهيم.

سپهري گفت: حركت ما از محيط خانواده و آشنايي خانواده با كارآفريني شروع شده و انجمن‌هاي صنفي موسسات آموزشي كارآفريني شكل گرفته است وما آماده تربيت مربيان فرامرزي هستيم.

رييس موسسه كار و تامين اجتماعي تصريح كرد: اين موسسات غير دولتي و خصوصي هستند و ما در صدد پرهيز از تصدي گري در آموزش هستيم، اين حركت شروع شده است و فراگيران به حاميان كارآفريني متصل مي‌شود.

وي ادامه داد: بنابراين فراگيران رها نمي‌شوند و همان طور كه سازمان ديده باني جهاني كارآفريني طي تحقيقي اعلام كردند كه آموزه‌هاي اختياري اثربخشي بيشتري از آموزه‌هاي اجباري دارد.

سپهري با بيان اينكه ما به دنبال ايجاد فضاي كسب و كار هستيم تصريح كرد: هدف ما تربيت استاد نيست بلكه ما به دنبال تربيت مربيان هستيم.

رييس كار و امور اجتماعي در پايان گفت: نقايص بايد بر طرف شود و نهادسازي و مديريت براي اجراي دوره‌هاي آموزشي كارآفريني ارتقاء يابد. بتوانيم آسيب شناسي كرده و تمامي اين موارد نيازمند تفكر سيستمي است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها