عضویت العربیة English
امام هادی علیه السلام فرمودند: شیعیان فقط چهار عید دارند: فطر ، قربان ، غدیر و جمعه. بحار الأنوار، ج 98، ص 351

نماينده ولي فقيه در سپاه : سپاه در بحث فتنه سالم‌ترين مواضع را اتخاذ كرد

نماينده ولي فقيه در سپاه : سپاه در بحث فتنه سالم‌ترين مواضع را اتخاذ كرد
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:19 ب.ظ

نماينده ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: در برخورد با عوامل فتنه، دستگاه‌هاي متعددي مسوول هستند و فقط سپاه در اين زمينه مسوول نيست و تنها سپاه نمي‌تواند اين كار را انجام دهد، بلكه يك اقدام ملي بايد انجام شود.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، حجت الاسلام والمسلمين علي سعيدي صبح امروز(سه شنبه) در يك نشست خبري با بيان اين مطلب،افزود: سران فتنه فعلا جرات نمي‌كنند از خانه خود بيرون بيايند و در نزد افكار عمومي نيز مطرود هستند و همين براي برخورد با عناصر فتنه‌گر كافي است؛ چرا كه برخورد بيشتر از اين ممكن است به مساله‌اي تبديل شود كه براي نظام هزينه زيادي داشته باشد.

وي با بيان اين‌كه مي‌خواهم حقيقت تلخي را عرض كنم، اظهار كرد: دو عامل براي برخورد با عناصر فتنه‌گر ، بازدارنده بوده است . اول ، توجه نكردن برخي از مردم به ذهنيت و عملكرد فتنه‌گران است. به هر حال عده‌اي قبل و بعد از انتخابات هوادار اين افراد بودند و براي اين‌كه همه آنها متوجه قضايا بشوند، نياز به زمان است كه اين زمان در ريزش اين افراد بسيار موثر بود، به طوري كه امروز افكار عمومي براي برخورد كاملا آماده است .

نماينده ولي فقيه در سپاه با اشاره به عامل دوم نيز گفت: عامل دوم ، زمينه حمايت برخي از خواص بعد از دست‌گيري عناصر فتنه گر است. مهم‌ترين مانعي كه امروز براي برخورد با فتنه‌گران وجود دارد، اين است كه ممكن است بعداز برخورد فيزيكي با فتنه‌گران ، برخي خواص پشت صحنه و عناصري كه پايگاه مردمي دارند در جهت مقابله با اين برخورد و براي حمايت از فتنه‌گران اقدام‌هايي انجام دهند و آن وقت رسانه‌ها به دنبال چنين قائله‌اي مي‌گردند تا افكار عمومي جهان را متوجه اين مساله كنند و ما نمي‌خواهيم افكار عمومي جهان متوجه اين مساله شوند.

سعيدي در ادامه تاكيد كرد: در سال‌هاي اخير به ويژه در حوادث سال 88 يعني چه قبل از شكل‌گيري فتنه و چه در حين و در بعد آن سپاه هوشمند‌ترين، فعال‌ترين و روز‌امدترين فعاليت را داشت و سالم‌ترين مواضع را اتخاذ كرد و فعال‌ترين برخوردها را از خود نشان داد.

وي با اشاره به اين‌كه ريشه فتنه را در عقبه و گذشته مي‌بينم، افزود:‌فتنه 88 اولين و آخرين فتنه نبوده است و پس از انقلاب با فتنه هاي مختلفي نظير جريان نهضت آزادي و جبهه ملي ، فتنه بني‌صدر و منافقين، فتنه بيت منتظري و مهدي هاشمي و عصر اصلاح‌طلبان مواجه بوده‌ايم و همه اينها حلقه‌هايي بود كه با هم ارتباط داشت. در حوادث سال گذشته عناصر اشرافي ، سكولارها، ليبرال‌ها در كنار ارتجاع عرب و نيز آمريكا و اروپا حضور داشتند و در واقع چپ‌ترين چپ‌ها تا راست‌ترين راست‌ها يعني از مجاهدين خلق تا ليبرال‌ها به همراه بهايي‌ها در يك جبهه در تقابل با انقلاب حاضر بودند.

نماينده ولي فقيه در سپاه با بيان اينكه ريشه اين قضايا تقابل گفتمان امام و رهبري با گفتمان‌هاي ديگر است تصريح كرد:‌انقلاب اسلامي گفتمان ديني را زنده كرد. تصور اين بود كه پس از پيروزي انقلاب گفتمان‌هاي ديگر از صحنه خارج مي‌شوند، ولي متاسفانه اين طور نشد. بايد توجه داشت كه نگاه بني‌صدر ، جبهه ملي و آقاي منتظري نسبت به مديريت كشور و نيز نسبت به ولي فقيه با نگاه امام(ره) متفاوت بود و همچنين نگاه اصلاح‌طلبان در بحث اختيارات ولي فقيه با نگاه امام(ره) تفاوت داشت.

سعيدي اضافه كرد:‌حمايت از فلسطين جزو آرمان‌هاي ماست و ما به اين مساله نگاه ابزاري نمي‌كنيم، ولي نگاه خيلي‌ها نگاه ابزاري است. ايستادگي ما مقابل آمريكا نيز اعتقادي و فكري است، ولي عده‌اي به اين مساله ابزاري نگاه مي‌كنند. آمريكا و اروپا همواره از گفتمان غيرديني حمايت مي‌كنند و تنها راه مقابل با اين مسائل اين است كه مردم گفتمان امام و رهبري را بشناسند و در صورتي مديران مي‌توانند در جهت آرمان‌هاي انقلاب حركت كنند كه گفتمان امام و رهبري را شناخته باشند.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر اين‌كه سپاه يكي از مهم‌ترين و حساس‌ترين نهادهاي برخاسته از انقلاب بوده است و هست كه با ديگر نيروهاي مسلح تفاوت ماهوي دارد، تصريح كرد:معمولا نيروهاي مسلح براي پاسداري از مرزها و استقلال و تماميت كشور شكل مي‌گيرد، ولي سپاه يك ويژگي به خود گرفت و آن ، پاسداري از انقلاب است همين رسالت موجب شد كه حضرت امام(ره) از همان روزهاي اول تصميم بگيرند، نماينده‌اي را از بين روحانيون معتمد براي اين مجموعه انتخاب كنند.

نماينده ولي فقيه در سپاه با گراميداشت سالگرد شهادت شهيد محلاتي و جمع ديگري از پرسنل سپاه در سانحه هوايي سال 64 گفت: در دوره‌اي آيت‌الله محلاتي وظيفه نمايندگي امام در سپاه را بر عهده داشت و افراد ديگري نظير آيت‌الله طاهري خرم‌آبادي و مرحوم آيت‌الله فاكر در مقاطع ديگر اين مسوليت را عهده‌دار بودند. البته آقاي محلاتي در دوره ديگري به عنوان نماينده ما معرفي شدند كه دوران شكل‌گيري حوزه نمايندگي امام(ره) در سپاه بود.

سعيدي با اشاره به برخي ويژگي هاي شهيد محلاتي خاطرشان كرد: شهيد محلاتي مردي مبارز ، خستگي ناپذير و همراه امام(ره) در دوران قبل از انقلاب بودند كه به همراه فداييان اسلام و از ياران آيت‌الله كاشاني به شمار مي‌آمدند. ايشان پس از پيروزي انقلاب يك لحظه از امام(ره) جدا نشدند و عاشق امام(ره) و سپاه بودند به طوري كه پيش از سقوط هواپيماي حامل ايشان در سال 64 از ايشان براي حضور در بعثه دعوت شده بود، ولي ايشان گفتند كه حج من جبهه است و عملا جبهه را بر سفر مكه ترجيح دادند و در همان سفر بود كه به درجه رفيع شهادت نائل شدند.

وي با اشاره به نقش و جايگاه حوزه نمايندگي ولي فقيه در سپاه اظهار كرد: امروز حوزه نمايندگي ولي فقيه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در جايگاه حساسي قرار دارد و در جهت هدايت سياسي سپاه ، تحكيم ولايت‌مداري،‌عمق‌بخشي معنوي و گسترش بصيرت و آگاهي سياسي نقش گسترده‌اي ايفا مي‌كند. من به ضرس قاطع عرض مي‌كنم كه امروز نزديك‌ترين نهاد و ارگان به رهبري نظام و انقلاب در همه مراحل، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي است.

به گزارش ايسنا، نماينده ولي فقيه در سپاه در ادامه اين نشست خبري به تحولات اخير در برخي از كشورهاي منطقه و شمال آفريقا اشاره كرد و افزود: يكي از مهمترين آثار انقلاب اسلامي ايران بيداري اسلامي بود كه فرآيند متفاوتي را داشت به طوري كه در برخي از كشورها مانند لبنان از همان سالهاي اول شاهد اين تاثير بوديم و در برخي از كشورها نظير تركيه و سودان مدتي بعد اين تاثيرگذاري را ديديم.

سعيدي با تاكيد بر اين‌كه امروز آثار بيداري اسلامي را در قالب جنبش هاي صورت گرفته در كشورهاي ليبي، تونس ، مصر و يمن شاهد هستيم، تصريح كرد: اين خيزش ، تحت تاثير امام و رهبري انقلاب بوده است و به خصوص خيزش‌هاي حزب‌الله لبنان و شخص سيدحسن نصرالله از نمونه‌هاي اين تاثيرگذاري است. انقلاب اسلامي ايران و مقاومت 33 روزه حزب‌الله لبنان تاثير زيادي بر خيزش‌هاي مصر و تونس گذاشت به طوري كه هفت بار خطبه عربي مقام معظم رهبري در ميدان التحرير مصر براي مردم پخش شد و امروز الگويي كه آنها دارند دقيقا الگوي انقلاب اسلامي ايران است.

وي با اشاره به اين‌كه متاسفانه مشكل انقلاب‌هاي موجود در اين كشورها، از يك طرف فقدان رهبري است و از طرف ديگر تجربه‌ آمريكا و اروپا است، اظهار كرد: اروپا و آمريكا در سي سال اخير تجربه اندوخته‌اند و گزينه‌هاي مختلفي را در ذهن دارند، براي اينكه اگر هر كدام از آنها عملي نشد به سراغ گزينه هاي ديگر بروند. براي مثال گزينه اول آنها در مصر حفظ مبارك بود كه عملي نشد و به سراغ گزينه دوم يعني جايگزيني عمر سليمان رفتند كه آن هم محقق نشد و گزينه سوم آنها ارتش بود كه اگر در اين زمينه موفق شوند به همين راه ادامه مي‌دهند و در غير اين صورت به سراغ گزينه چهارم يعني تشكيل يك دولت ليبرال مي روند.

نماينده ولي فقيه در سپاه خاطرنشان كرد: آمريكا و اروپا نگرانند كه مثل ايران يك شوراي انقلاب با نگاه انقلابي در مصر به وجود بيايد و رابطه آنها با اسراييل را قطع كند و اين كابوسي خطرناك براي آنهاست، ولي مقاومت مردم و ايجاد ائتلاف بين گروههاي انقلابي و ديني مي‌تواند جايگزين رهبري براي آنها باشد چرا كه هر ميزان كه مردم عقب نشيني كنند حكومت يك گام به پيش مي‌رود.

سعيدي در ادامه در پاسخ به پرسشي درباره ظرفيت نظام براي مقابله با جنگ نرم اظهار كرد: انقلاب ما يك انقلاب فرهنگي بود. 98 درصد مردم ما مسلمانند و خواسته آنها بازگشت به دين بوده است . در مكتب و مردم ما پتانسيل زيادي وجود دارد و امروز جنگ، جنگ فكري و جبهه ، جبهه فرهنگي است. مهمترين مساله ، عمق‌بخشي داخلي يعني اشباع فكر و ذهن مردم از معارف ديني ، تعميق بصيرت و شناساندن دشمن ، معرفي فتنه‌گران و شناسايي عناصري است كه در سايه امن به پيشبرد فتنه كمك مي‌كند.

وي اضافه كرد: يك سال اخير از جهت رشد و تعالي جامعه برد بسيار بالايي داشتيم و امروز ذهن مردم شفاف است كه اين ناشي از تجربه يكسال اخير است. در سپاه از سال 80 شروع به بصيرت‌افزايي كرديم و علت اينكه ريزش سپاه در ماجراي فتنه خيلي كم بود و عملا ريزشي نداشت همين بصيرت‌افزايي بود آگاهي ،‌هوشياري و روزآمدي سپاه به خاطر بصيرت‌افزايي سالهاي اخير است و اگر بخواهيم جامعه را نيز به روز كنيم بايد در ادارات و سازمان‌ها بصيرت‌افزايي كنيم كه خوشبختانه اين كار در وزارتخانه‌ها شروع شده است.

به گزارش ايسنا، در پايان اين كنفرانس خبري از يك كتاب در زمينه فرهنگي رونمايي شد كه نماينده ولي فقيه در سپاه در تشريح محتواي اين اثر گفت: ما دو اثر ماندگار كم‌نظير در حوزه نمايندگي ولي فقيه در سپاه تهيه كرده ايم كه اثر اول، كتاب انسان مطلوب بود كه چندي قبل رونمايي شد و دومين اثر كه امروز از آن رونمايي مي شود كتابي است كه در آن ديدگاه‌هاي رهبر معظم انقلاب در حوزه‌هاي فرهنگي مطرح شده است.

سعيدي ادامه داد: اين كتاب يك اثر بي بديل است و ديدگاههاي مقام معظم رهبري در حوزه فرهنگ و عرصه فرهنگي در آن دسته‌بندي شده است كه براي هر محقق و پژوهشگري كه مي خواهد در حوزه هنر فعاليت كند مي تواند مفيد باشد. اين اثر توسط معاونت روابط‌ عمومي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تهيه شده است.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها