عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رييس كميسيون عمران مجلس: با ورود قطار و لوكوموتيوهاي جديد سن ناوگان كاهش مي‌يابد

رييس كميسيون عمران مجلس: با ورود قطار و لوكوموتيوهاي جديد سن ناوگان كاهش مي‌يابد
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:20 ب.ظ

رييس كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اينكه در بخش ناوگان در پايان برنامه چهارم (سال 88) سن ناوگان بايد به 19 سال مي‌رسيد، خاطرنشان كرد: خوشبختانه با ورود قطار و لوكوموتيوهاي جديد كاهش سن ناوگان محقق مي‌شود.

به گزارش خبرنگار راه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مهندس آقايي در مراسم افتتاح 10 دستگاه لوكوموتيو مسافري ايران سفير و قطار ريل باس ارم، با تشكر از مهندس نيكزاد كه بار دو وزارتخانه را به دوش مي‌كشد،‌ اظهار كرد: حمل و نقل ريلي در وزارت راه و ترابري به دليل اين‌كه حمل انبوه مسافر و بار را انجام مي‌دهد و همچنين ايمن بوده و مصرف انرژي آن كم است همواره مورد استقبال قرار مي‌گيرد.بنابراين ضرورت دارد مطابق نياز و درخواست مردم در اين بخش پاسخگو باشيم.

وي با ابراز تاسف از اينكه هر ساله مسافران زيادي به اين بخش مراجعه مي‌كنند اما درصد كمي از ميزان تقاضاها (حدود يك چهارم) را پاسخگو هستيم، خاطرنشان كرد: مجلس توجه ويژه‌اي به اين بخش دارد و در همه برنامه‌هاي مصوب اولويت با حمل و نقل ريلي است.

آقايي با اشاره به هدف سند چشم انداز مبني بر دارا بودن 25 هزار كيلومتر خط ريلي در سال 1404 اظهار كرد: اين هدف تكليف ساخت سالانه هزار و500 كيلومتر خط ريلي را قطعي مي‌كند.

رييس كميسيون عمران مجلس شوراي اسلامي گفت‌: با توجه به جمعيت كلانشهرها استفاده از ريل باس‌ها در شهرهاي حومه اطراف كلانشهرها حركتي مهم است كه راه‌آهن آغاز كرده است.

آقايي گفت: به‌رغم اينكه تخصيص‌هاي صورت گرفته مطابق مصوبات نبوده است و تنها 40 درصد از بودجه در سال 88 اختصاص شده عملكرد راه‌آهن 63 درصد بوده است كه اين نشان دهنده تلاشي است كه دراين بخش صورت مي‌گيرد.

وي اضافه كرد: آنچه كه مورد توجه كميسيون عمران است اين است كه از كليه‌ي امكانات موجود در كشور همانند كشورهاي همسايه استفاده كنيم و بهره‌وري را افزايش دهيم.

وي با اشاره به اين كه ميزان بهره‌وري را افزايش نداده‌ايم، خاطرنشان كرد: بهره‌وري مهمترين عامل در افزايش حمل بار و مسافر است.

آقايي با اشاره به قانون دسترسي آزاد به شبكه ريلي توسط مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيده است، خاطرنشان كرد: اقدامات خوبي در واگذاري به بخش خصوصي صورت گرفته كه مي‌تواند منجر به افزايش توسعه در اين بخش شود.

وي با بيان اين كه در همه مدل‌هاي توسعه زيرساخت‌هاي توسط دولت انجام مي‌شود، خاطرنشان كرد: دولت و مجلس تلاش مي‌كنند تا منابع لازم را در اختيار بخش خصوصي قرار بدهند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها