عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

دبير كنگره سرطان پستان: سالانه 10 هزار مورد جديد سرطان پستان در كشور تشخيص داده مي‌شود

دبير كنگره سرطان پستان: سالانه 10 هزار مورد جديد سرطان پستان در كشور تشخيص داده مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:20 ب.ظ

دبير كنگره بين‌المللي سرطان پستان گفت: سالانه 10 هزار مورد جديد ابتلا به سرطان پستان در كشور تشخيص داده مي‌شود بنابراين جمعيت بسيار زيادي در ايران به اين سرطان مبتلا هستند.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا، دكتر حميدرضا ميرزايي در حاشيه برگزاري ششمين كنگره بين‌المللي سرطان پستان در جمع خبرنگاران افزود: ابتلا به سرطان پستان عوارضي به همراه دارد كه از دست دادن توانايي‌هاي اجتماعي بيمار و ضرورت مراقبت افراد خانواده از بيمار از جمله اين عوارض است. متاسفانه به علت نبود راهنماي كامل درمان سرطان پستان و نبود زمينه مناسب براي درمان تيمي مبتلايان به سرطان پستان، بيماران دچار سردرگمي مي‌شوند بنابراين براي درمان موثرتر اين بيماران به برنامه ريزي كشوري نياز داريم.

وي در ادامه گفت: غربالگري، تدوين راهنماي درمان در سراسر كشور، ايجاد تيم مناسب درمان در همه شهرها، از جمله نكاتي است كه در برنامه ريزي كشوري براي درمان بيماران مبتلا به سرطان پستان بايد مورد توجه قرار گيرد.

اين متخصص كلينيكال آنكولوژي افزود: بيماران مبتلا به سرطان پستان بايد زير نظر متخصصاني مانند جراحان، كلينيكال آنكولوژي، پاتولوژي آنكولوژي و راديولوژي قرار گيرند و اگر بخواهيم بيماران مبتلا به سرطان پستان به خوبي درمان شوند بايد اين تخصص‌ها در كنار يكديگر به درمان بيماران بپردازند اين در حالي است كه اين گروه‌ها تنها در چند مركز درماني محدود به صورت تيمي به درمان بيماران مي‌پردازند.

ميرزايي با اشاره به ششمين كنگره بين‌المللي سرطان پستان اظهار كرد: لازم است سرطان پستان در تمام زمينه‌ها از جمله اپيدميولوژي، ژنتيك، تشخيصي و درماني مورد بررسي قرار گيرد و با توجه به آن كه اين سرطان، شايع‌ترين سرطان در بين زنان ايراني و پنجمين علت مرگ و مير ناشي از سرطان در ايران است، اين كنگره را برگزار مي‌كنيم.

وي افزود: در ايران سن ابتلا به سرطان پستان 5 تا 10 سال كمتر از كشورهاي ديگر است به گونه‌اي كه زنان ايراني بين 40 تا 45 سالگي به اين بيماري مبتلا مي‌شوند.

دبير ششمين كنگره سرطان پستان در ادامه گفت: به علت انجام نشدن غربالگري سراسري سرطان پستان درايران، بيماري مبتلايان به سرطان پستان در مراحل پيشرفته‌تر تشخيص داده مي‌شود اين در حاليست كه در كشورهايي كه غربالگري در زمينه سرطان پستان انجام مي‌شود، بيماري 80 درصد از بيماران در مراحل ابتدايي تشخيص داده مي‌شود.

وي افزود: در ايران بيماري 40 تا 50 درصد از مبتلايان به سرطان پستان در مراحل ابتدايي تشخيص داده مي‌شود و صرف هزينه‌هاي زياد براي شيمي درماني، راديوتراپي و درمان‌هاي مهاجم مشكلات زيادي را براي بيماران به وجود مي‌آورد. براي درمان بيماران در مراحل ابتدايي به شيمي درماني نياز نيست اما در مراحل پيشرفته به اين نوع درمان احتياج مي‌شود. اين در حالي است كه شيمي درماني هزينه‌هاي زيادي را مي‌برد و عوارض زيادي را براي بيمار به همراه دارد.

اين متخصص كلينيكال آنكولوژي افزود: داروهاي جديد ساخته شده براي شيمي درماني باعث شده است كه بيماران پس از استفاده از اين بيماري حالت تهوع و استفراغ نداشته باشند يا اين حالات را بسيار كمتر تجربه كنند. البته بيماراني كه به علت سرايت بيماري به غدد لنفاوي شيمي درماني مي‌كنند دچار ريزش مو مي‌شوند.

ميرزايي در پايان درباره وضعيت پوشش بيمه‌اي مبتلايان به سرطان پستان اظهاركرد: متاسفانه به علت نبود راهنماي درماني مناسب، داروهاي شيمي درماني هزينه زيادي را به بيماران ايران تحميل مي‌كند البته بيشتر داروهاي مبتلايان به سرطان پستان را بيمه‌ها به خوبي پوشش مي‌دهند ولي برخي داروها پوشش بيمه‌اي مناسبي را ندارند. در اين شرايط اميدواريم كه متوليان سلامت كشور تمهيداتي بينديشند كه اين داروها نيز تحت پوشش بيمه قرار گيرند تا عدالت درماني براي همه بيماران محقق شود.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها