عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

پورفلاح: 70 درصد بدنه قبلي اتاق سرجاي خود مي‌ماند

پورفلاح: 70 درصد بدنه قبلي اتاق سرجاي خود مي‌ماند
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:21 ب.ظ

كارنامه ششمين دوره هيات نمايندگان اتاق بازرگاني، كارنامه قابل قبولي بود و انتظار مي‌رفت كه در انتخابات دوره هفتم تعداد بيشتري داوطلب شوند اما خوشحالم با وجودي تعداد نامزدها نسبت به چهار سال قبل كم شده اما گستردگي و تنوع آنها بيشتر شده است.

احمد پورفلاح ـ كانديداي انتخابات اتاق بازرگاني تهران ـ در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگاني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) با اشاره به تشكيل تشكل‌هاي زياد در اين دوره اظهار كرد: درست است كه مي‌گويند به نظر مي‌آيد اين انتخابات پر شور نباشد اما به نظر من پر شور خواهد بود و گروه‌هاي زيادي شركت مي‌كنند.

وي افزود: با توجه به حضور دولتي‌ها، بخش خصوصي تهييج مي‌شود كه حضور قوي تري داشته باشد. مطمئن هستم كه حدود 70 ـ 60 درصد بدنه قبلي اتاق سرجاي خود مي‌ماند در مورد 30 درصد هم خيلي خوب است كه فكرهاي جديد و نيروهاي جوان‌تر بيايند و به ما كمك كنند. به دليل كم بودن نيروهاي فعال در هيات نمايندگان‌ روي برخي فشار مضاعف آمد، حداقل نيروهاي جديد مي‌آيند و به بقيه كمك مي‌كنند تا كمتر خسته شوند.

پورفلاح درباره‌ حضور شبه دولتي‌ها تصريح كرد: با تعاملي كه در اين دوره با دولت (وزارت بازرگاني و وزارت صنايع) داشتيم، اين بدبيني را ندارم كه دولت مي‌آيد كه اكثريت را بگيرد. با توجه به عملكرد اتاق‌هاي بازرگاني، فكر نمي‌كنم راي اكثريت را داشته باشند ولي اختلاف نظري هم نداريم و هيات رييسه با آن‌ها در صورت انتخاب شدن، همراهي و همدلي مي‌كند.

او ادامه داد: بدبين نيستيم كه دولت بخواهد پارلمان بخش خصوصي را بگيرد چرا كه دولت، مجلس و حتي قوه قضائيه براي مسائلي كه بخش خصوصي مربوط است، ما را بازي مي‌گيرد و همفكري ما را قبول دارد چرا بايد جاي ما را بگيرد؟ و ما را از صحنه خارج كند؟ اگر اين گونه باشد پس با چه كسي همفكري كند؟

پورفلاح در پايان با تاكيد بر اينكه بخش خصوصي اينقدر قدرتمند عمل مي‌كند كه اكثريت آراء‌ را داشته باشد گفت: مطمئن هستم كه بخش خصوصي احساس مسئوليت مي‌كند و انسجام آن به گونه‌اي مي‌شود كه در تركيب هيات نمايندگان اكثريت را داشته باشد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها