عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

دستگيري سارقان مسلح منازل

دستگيري سارقان مسلح منازل
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:23 ب.ظ

كارآگاهان پليس آگاهي شهرستان دماوند دو سارق مسلح را كه تحت پوشش كارمند ادارات و سازمان‌هاي خدماتي اقدام به سرقت از منازل مي‌كردند را دستگير كردند.

به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اوايل دي ماه سال جاري ماموران انتظامي شهرستان دماوند از طريق تماس شهروندي با مركز فوريت‌هاي پليسي «110» در جريان سرقت از منزل قرار گرفتند.

ماموران انتظامي پس از حضور در اين منزل دريافتند كه دو نفر تحت پوشش يكي از ادارات و سازمان‌هاي خدماتي به منزل مالباخته مراجعه كرده و پس از ورود به منزل با غافلگير كردن صاحبخانه وي را در يكي از اتاق‌ها محبوس كرده و طلا و جواهرات و برخي از اموال وي را به سرقت برده‌اند.

با ثبت اين شكايت، پرونده‌ براي رسيدگي تخصصي در اختيار كارآگاهان مبارزه با سرقت پليس آگاهي قرار گرفت كه با توجه به حساسيت موضوع، تيم ويژه‌اي از كارآگاهان پليس آگاهي براي بررسي اين پرونده‌ تشكيل شد.

كارآگاهان پليس آگاهي با استفاده از بانك اطلاعاتي مجرمان و همچنين تصوير به دست آمده از چهره سارق كه با اطلاعات مالباخته به دست آمده بود، مخفيگاه اين سارق را در يكي از محلات شهرستان دماوند يافتند.

ماموران در يك عمليات غافلگيرانه سعي در بازداشت و دستگيري اين سارقان داشتند، اما آنان كه متوجه حضور ماموران شده بود، سعي داشت با حمله به ماموران و ايجاد درگيري متواري شود كه ماموران نيروي انتظامي با استفاده از قانون به كارگيري سلاح، به سمت يكي از آنان شليك كرده و يكي از سارقان را از ناحيه پا مصدوم كردند.

سردار عليرضا اكبرشاهي، فرمانده انتظامي استان تهران و البرز با اعلام اين خبر، گفت: متهمان پس از دستگيري به دو فقره سرقت از منزل در سال‌هاي گذشته نيز اعتراف كرده و كارآگاهان در بازرسي از مخفيگاه‌ آنان ، دو قبضه سلاح كمري، يك عدد كلاه‌گيس و وسايل گريم كه براي تغيير چهره مورد استفاده قرار مي‌گرفت و همچنين بخشي از اموال مسروقه را يافتند.

به گفته وي، كارآگاهان با اطلاعات دريافتي از متهمان يكي از  مالخر را كه اقدام به خريد و فروش طلاهاي سرقتي مي‌كرد را نيز در تهران دستگير كردند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها