عضویت العربیة English
امام جواد علیه‌السلام: عزّت مؤمن در بى نیازى او از مردم است. بحارالأنوار، ج 75، ص 109

دانشمند: كناركشيدن بخش خصوصي خسران است

دانشمند: كناركشيدن بخش خصوصي خسران است
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:25 ب.ظ

مسعود دانشمند با ابراز تاسف از حضور كم دارندگان كارت بازرگاني در انتخابات اتاق با اشاره به حضور شبه دولتي‌ها اظهار كرد: اصولا شبه دولتي‌ها نيازي ندارند كه بيايند، اگر خيلي علاقه مند به اتاق هستند، به وزيرشان بگويند كه اين افراد را به عنوان نماينده وزير بفرستند البته در آن نقطه هم من بحث دارم اما قانونا نمي‌توانيم به آن‌ها بگوييم چرا آمديد.

اين كانديداي گروه فعالان توسعه اقتصاد در گفت‌وگو با خبرنگار بازرگاني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: قانون به هر كس كه كارت بازرگاني دارد اجازه مي‌دهد در انتخابات شركت‌ كند، دولت بايد اجازه دهد اين بخش خصوصي، خصوصي بماند.

وي افزود: اكنون كه ما به سمت اصل 44 و اقتصاد خصوصي مي‌رويم و نمي‌توانيم در اقتصاد دولتي بمانيم چرا كه به زيان كشور است، اجازه داده شود كه حداقل اين 20 نفر هم از بخش خصوصي انتخاب شوند.

وي با تاكيد بر اينكه مي‌بينيم كه بخش خصوصي كنار كشيده است و اين خسران است تصريح كرد: هدف از يك مجمع و اتاق، هم افزايي و تضارب آراء و انديشه‌هاست هيچ كدام ما مخالف كشور و نظام نيستيم؛ همه موافقيم بنابراين راه حل‌هاي متفاوتي را براي رسيدن به يك مقصد انتخاب مي‌كنيم. اجازه دهند كه بخش خصوصي اين راه را انتخاب كند.

او با تاكيد بر اينكه دولت نبايد خود را قيم بخش خصوصي بداند گفت: اجازه دهند كه بخش خصوصي به بلوغ خود برسد. اگر اجازه داده نشود، بخش خصوصي نمي تواند روي پا بايستد اگر نتواند حركت كند، ‌بخش خصوصي در اقتصاد رقابتي دنيا جا مي‌ماند.

دانشمند افزود: اگر بخواهيم با هدفمند كردن يارانه‌ها بخش توليد موفق باشد بايد اجازه داده شود بخش خصوصي كار خود را انجام دهد. يكي از جاهايي كه مي‌شود تبادل آراء و انديشه براي اهداف بلند را پيدا كند، اتاق بازرگاني است. دولت‌ها دور هم مي‌نشينند و راه حل‌ها را پيدا مي‌كنند بسيار محترم است، اجازه دهند بخش خصوصي هم همين كار را نجام دهد.

او با اشاره به واگذاري‌هاي بخش‌ دولتي به بخش خصوصي اظهار كرد: ممكن است در لايه‌هاي پاييني، اعمال سليقه‌هاي شخصي شود كه نه نيت دولت است و نه نيت قانون گذاران طبيعي است كه ما در اين جا به عنوان اتاق بازرگاني مي‌توانيم بنشينيم و نقد كنيم.

وي تاكيد كرد: اگر خصوصي‌ها فارغ از اينكه چگونه فكر مي‌كنند، دستشان را در دست هم بگذارند شبه دولتي‌ها موفق نمي‌شوند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها