عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

رييس كميسيون امنيت ملي: كميته حوادث 25 بهمن، درصدد ارايه گزارشي مستند به مجلس است

رييس كميسيون امنيت ملي: كميته حوادث 25 بهمن، درصدد ارايه گزارشي مستند به مجلس است
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:26 ب.ظ

رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس خبر داد كه اين كميسيون از روساي كميسيون‌هاي سياست خارجي برخي كشورهاي اروپايي براي شركت در اجلاس مشترك در تهران دعوت به عمل آورده است.

به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، علاءالدين بروجردي نماينده‌ي بروجرد در خانه ملت در پاسخ به سوال خبرنگار ايسنا در مورد دعوت از پارلمان‌هاي كشورهاي اروپايي براي برگزاري اجلاس مشترك در تهران گفت: در سفر اخير به ايتاليا اين پيشنهاد از طرف جمهوري اسلامي ايران مطرح شد كه مورد استقبال مجلس نمايندگان و مجلس سناي ايتاليا قرار گرفت و در مكاتبه‌اي كه با رييس كميسيون و سياست خارجي پارلمان آلمان داشتيم اين موضوع را مطرح كرديم.

بروجردي موضوع نشست را بحث افغانستان، مبارزه با تروريسم و مواد مخدر عنوان كرد و گفت: جمهوري اسلامي ايران آمادگي دارد كه ميزبان روساي كميسيون‌هاي سياست خارجي تعدادي از كشورهاي اروپايي باشد كه پارلمان ايتاليا با استقبال از اين مساله بيانيه‌اي نيز صادر كرد.

وي از رايزني و تبادل نظر در مورد زمان‌بندي و چارچوب اين اجلاس خبر داد و گفت: در اين اجلاس كه پارلمان‌هاي كشورهاي اروپايي شركت مي‌كنند قرار است سال آينده برگزار شود.

رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در مورد بحث طرح قطع رابطه با انگلستان نيز اظهار داشت: ما گزارش قطع رابطه را همان زمان تصويب و به هيات رييسه‌ي مجلس ابلاغ كرديم اما اين‌كه به صورت طرح مدوني اين كار صورت بگيرد بايد هيات رييسه از كميسيون بخواهد تا در اين چارچوب كارها دنبال شود.

بروجردي در پاسخ به سوال ديگري در مورد بررسي‌هاي كميته‌ي مربوط به حوادث 25 بهمن نيز خاطرنشان كرد: چندين جلسه توسط اين كميته برگزار شده است اما چون كار تحقيقاتي است، لذا گزارش‌ها بايد مبتني بر بررسي باشد كه امر زمان‌بري است.

به گفته‌ي وي، هم‌اكنون جلسات اين كميته ادامه دارد و كميته درصدد ارايه‌ي گزارشي مستند به صحن علني مجلس است.

بروجردي در پاسخ به سوال خبرنگاري در مورد تحولات اخير منطقه نيز با تاكيد بر اين‌كه تحولات واقع شده محصول ده‌ها سال سياست‌هاي غلط تحميلي ديكته شده توسط قدرت‌هاي بزرگ مي‌باشد، اضافه كرد: سران اين كشورها براي حفظ خود به اين سياست‌ها تمكين كرده‌اند و تحقير ملت‌ها سال‌هاي طولاني است كه در اين كشورها شكل گرفته و امروز همانند بمبي سردمداران حكومت‌هاي عرب را به واهمه انداخته است.

رييس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس تصريح كرد: حركت‌هاي انقلابي در مصر و يمن به صورت ملموسي در برابر سياست‌هاي آمريكا و صهيونيست‌ها ادامه داشت اما پس از به سازش كشيده شدن و تمكين كردن به اين سياست‌ها، تحقيرها شكل گرفت و ملت‌ها احساس كردند كه در يك ذلت زندگي مي‌كنند.

وي با اشاره به ظهور اولين جرقه‌ها در تونس و كشيده شدن آن به ديگر كشورهاي منطقه، خاطرنشان كرد: كشورها يكي پس از ديگري اين تحركات را شكل مي‌دهند و ملت‌ها جرأت يافته‌اند تا اين وضعيت را تغيير دهند و در اين زمينه نيز سرمايه‌گذاري مي‌كنند.

بروجردي با اشاره به نقش آمريكايي‌ها و غرب در اين زمينه گفت: آمريكايي‌ها و غرب علي‌رغم اين‌كه فكر مي‌كردند حاكميت‌ها در برابر اين رويدادها قرار گرفته‌اند، منافع خود را در اين مسائل تعريف كردند و سعي دارند با ترفندهاي متعدد جلوي اين اقدامات را بگيرند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
hojat20 تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها