عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

«تماشاچي محكوم به اعدام» ديشب به صحنه نرفت

«تماشاچي محكوم به اعدام» ديشب به صحنه نرفت
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:27 ب.ظ

با وجود از سرگيري فعاليت مجموعه‌ي تئاترشهر از شب گذشته ـ دوم اسفند‌ماه ـ نمايش «تماشاچي محكوم به اعدام» به كارگرداني روح‌الله جعفري شب گذشته به صحنه نرفت.

 

به گزارش خبرنگار بخش تئاتر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اين نمايش در حالي اجرا نشد كه سه نمايش ديگر مجموعه‌ي تئاتر‌شهر، «ابرهاي پشت حنجره»، «فاوست» و «خطر مجسمه‌ عبيد جدي است» طبق برنامه‌ي قبلي در تالار‌هاي قشقايي، چهارسو و كارگاه نمايش اجرا شدند.

 

روح‌الله جعفري با تاييد عدم اجراي نمايش‌اش در شب گذشته به ايسنا گفت: با توجه به اين‌كه اين نمايش دو بازبيني رسمي داشته و در حين اجراي خود در جشنواره‌ي تئاتر فجر يكبار ديگر بازبيني شده و با توجه به صحبت دوستان شوراي نظارت و ارزيابي اجراي ما مشكلي نداشت، اما روز گذشته ساعت 18 از سوي مجموعه‌ي تئاترشهر به ما اعلام شد، اين نمايش هنوز مجوز اجراي عمومي ندارد.

 

وي اضافه كرد: بعد از تماس مسوولان تئاترشهر تلاش كردم با آقاي عابدين‌نژاد رييس شوراي نظارت و ارزشيابي گفت‌وگو كنم كه به دليل تعطيلي ديروز نتوانستم ايشان را پيدا كنم. بنابراين با سرپرست مجموعه‌ي تئاتر‌شهر گفت‌وگو كردم و ايشان اعلام كرد نمايش ما بايد دوباره بازبيني شود.

 

اين كارگردان تئاتر افزود: جاي شگفتي است، چرا بعد از اين‌كه يك نمايش چندين‌بار بازبيني مي‌شود دوستان محترم شوراي نظارت و ارزيابي تذكراتشان را مطرح نمي‌كنند كه آن گروه در كارش لحاظ كند و اجرايش را انجام دهد.

 

او درباره‌ي احتمال اجراي اين نمايش امشب گفت: منتظرم تا امروز با دوستان شوراي نظارت و ارزشيابي صحبت كنم تا ببينم به چه نتيجه‌اي مي‌رسيم.

 

به گزارش ايسنا، نمايش «تماشاچي محكوم به اعدام» روز 30 بهمن‌ماه در آخرين روز جشنواره‌ي تئاتر فجر به صحنه رفت و قرار بود از دوم اسفند‌ماه اجراي عمومي خود را در تالار سايه آغاز كند.

 

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها