عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

در نشست موسسات آموزشي كارآفريني مطرح شد: روند ورود نيروي كار به بازار كار بايد تغيير كند

در نشست موسسات آموزشي كارآفريني مطرح شد: روند ورود نيروي كار به بازار كار بايد تغيير كند
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:30 ب.ظ

يكي از واقعيت‌هاي جامعه تغيير روند ورود نيروي كار انساني به بازار كار است كه اين تغيير روند با توجه به آموزش‌ها و مهارت‌هايي است كه از طريق مراكز كارآفريني اعمال مي‌شود.

به گزارش خبرنگار كار و اشتغال خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمد كيا ـ نايب رييس انجمن صنفي مجري آموزش‌هاي كارآفريني ـ در سومين نشست سراسري موسسات آموزشي كارآفريني با بيان اينكه يكي از اهداف با ارزش دولت در سال آينده تعادل در عرضه و تقاضاي نيروي كار در بازار كار است گفت: ما بايد شيب و روند تعادل بين عرضه و تقاضاي نيروي كار در بازار كار را يكي كرده و بحث تقاضا را افزايش دهيم.

نايب رييس انجمن‌هاي صنفي مجري آموزش‌هاي كارآفريني تصريح كرد: تاكنون سرمايه‌هاي گوناگوني براي اينكه شيب عرضه و تقاضاي نيروي كار در بازار كار تغيير يابد به كار گرفته شده است كه از جمله اين سرمايه‌ها در حوزه‌هاي مالي بوده است و سعي شده از منابعي كه در بازار وجود دارد براي رسيدن به تعادل استفاده شود.

وي از جمله مواردي را كه براي ورود و بقا در بازار كار نقش تاثيرگذاري دارد را نام برد و گفت: توانمندسازي ساختاري در بازار كار، توانمندسازي مالي، توانمندسازي تخصصي، مهارت‌ها و شايستگي‌هاي كانوني، تامين منابع و تجهيزات، منابع اوليه و در نهايت توانمندسازي عرضه‌ محصولات توليد شده به بازار از جمله مواردي است كه كارآفرينان براي بقا در بازار كار نيازمندند.

وي افزود: اين مجموعه همزمان نيازمند تغيير نگرش مسئولان است و تاكنون نيز برخي از توانمندي‌ها توسط دولت تامين شده و هزينه‌هاي فرصت و سرمايه‌هاي بسياري را به دليل عدم يكپارچه بودن اين فرآيند پرداخته‌اند.

عضو هيات علمي جهاد دانشگاهي در ادامه تصريح كرد: به طور مثال دولت در توانمندي مالي و توانمندي ساختاري نقش زيادي را ايفا و با بسترسازي‌هايي كه ايجاد كرده سعي در بهتر كردن اين روند كرده است، اگرچه هنوز در ابتداي راه است.

وي با تاكيد بر اينكه در بخش توانمندسازي تخصصي در كشور كاري انجام نشده است خاطرنشان كرد: دوره‌هاي آكادمي در كشور ما از زيركي لازم براي تغيير در بازار كار برخوردار نيست. به طوري كه آموزش‌هاي رسمي نتوانسته است بين بازار كار و نيروي كار تناسبي ايجاد كند.

كيا در خصوص توانمندي‌هاي مهارتي كسب و كار و شايستگي‌هاي كانوني اظهار كرد: ما بيش از 300 مركز آموزشي داريم كه در اين حوزه فعاليت‌هايي را انجام مي‌دهند و ما تنها كشوري هستيم كه در منطقه بسته‌هاي آموزشي بومي را ايجاد كرده‌ايم و تاكنون نيز بيش از دو هزار نفر دوره‌هاي رسمي آموزشي كارآفريني را گذرانده‌اند و بيش از 500 هزار نفر نيز از طريق مراكز آموزشي دوره‌هاي كارآفريني را طي كردند.

كيا در پايان گفت: با توجه به گفته‌هاي رييس جمهور كه قرار است تا سال 91 و 92 نرخ بيكاري به 4 درصد برسد اميدواريم مراكز آموزشي كارآفريني بتوانند در اين راه كمك شايان و موثري را ارائه دهند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها