عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تمدن: رباط كريم و پرند از كانون‌هاي بزرگ سكونتگاهي كشور خواهند بود

تمدن: رباط كريم و پرند از كانون‌هاي بزرگ سكونتگاهي كشور خواهند بود
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:32 ب.ظ

استاندار تهران در مراسم افتتاح 10 دستگاه لوكوموتيو مسافري ايران سفير و قطار ريل باس ارم اظهار كرد: بهره‌برداري از ريل باس ارم در مسير تهران – پرند در استمرار حركت راه‌آهن در راستاي افتتاح يك دستگاه ريل باس در مسير تهران-ورامين- پيشوا انجام مي‌شود.

به گزارش خبرنگار راه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، مرتضي تمدن با اشاره به اين كه با افتتاح اين ريل باس سه شهرستان استان تهران از اين امكان برخوردار مي‌شوند، تصريح كرد: ساكنان شهرستا‌ن‌هاي رباط كريم، بهارستان و پرند كه قطب بزرگ مسكوني پيشرفته است از اين ريل باس استفاده مي‌كند.

استاندار تهران گفت: همزمان با بهره‌برداري از اين ريل باس احداث مسير متروي اين منطقه نيز با مشاركت وزارت راه و ترابري، مسكن وشهرسازي و شركت مترو آغاز شده و كار به سرعت پيش مي‌رود.

وي با بيان اين‌كه رباط كريم و پرند از كانون‌هاي بزرگ سكونتگاهي كشور خواهند بود، تصريح كرد: ‌همچنين طرح‌هاي راه‌آهن تهران – دماوند، تهران – پاكدشت و تهران – فيروزكوه نيز آغاز شده است.

وي با اشاره به نهضت بزرگ احداث خطوط ريلي در كل كشور خاطرنشان كرد: حاضريم در استان تهران براي ايجاد خطوط ريلي مشاركت كنيم.

تمدن اضافه كرد: براي سبك سازي و كاهش ترافيك لازم است در اين بخش سرمايه‌گذاري كنيم.

استاندار تهران با اشاره به آغاز نهضت آسفالت جاده‌هاي روستايي توسط سرپرست وزارت راه و ترابري در زمان معاونتش در وزارت كشور خاطرنشان كرد: همان طور كه رييس جمهوري تاكيد دارند لازم است به پايتخت بيشتر توجه كنيم.

وي با اشاره به اين كه شركت قطارهاي مسافري رجا از دستگاه‌هاي شاخص در حوزه عملكرد شناخته شده است، اظهار كرد: اين نشاندهنده‌ي آن است كه همكاران در رجا و راه‌آهن توانسته‌اند رضايت مردم را جلب كننند.

براساس اين گزارش مهندس علي‌آبادي ـ مديرعامل مپنا اظهار كرد:‌ گروه مپنا افتخار دارد بعد از گذشت 18 سال از زمان تاسيس كشور را در تاسيس نيروگاه‌ها بي نياز كند و ايران را به ششمين كشور سازنده نيروگاه حرارتي در دنيا تبديل كند.

وي با اشاره به اينكه شاهد به ثمر رسيدن پروژه ساخت لوكوموتيوهاي ايران سفير هستيم، اظهار كرد: كارخانه ساخت لوكوموتيو در كرج به بهره برداري رسيده است و اميدواريم بتوانيم اين ماموريت را همچون ماموريت‌هاي گذشته به درستي انجام دهيم.

علي‌آبادي با اشاره به اين‌كه ‌سال گذشته با فروش سه هزار ميليارد تومان حايز رتبه دهم شديم، تصريح كرد: از سرپرست وزارت راه و ترابري تقاضا دارم اين كارخانه كه هم اكنون مشغول انجام فعاليت است را افتتاح كند.

همچنين حجت‌الاسلام و المسلمين نوروزي ـ نماينده مردم رباط كريم در مجلس شوراي اسلامي با تشكر و تقدير از زحمات مسوولان در وزارت راه و ترابري و راه‌آهن خاطر نشان كرد: اگر از ريل باس‌ها در كل شهرستان‌هاي استان تهران استفاده كنيم به مترو نياز نيست.

همچنين حجت الاسلام و المسلمين رضايي ـ عضو كميسيون مجلس شوراي اسلامي نيز با بيان اين‌كه راه‌آهن نقش بسياري مهمي در پيشرفت كشور دارد، خاطرنشان كرد: متاسفانه به اين نقش آن طور كه بايد توجه نشده است.

وي با اشاره به موفقيت طرح مسكن مهر و كنترل قيمت مسكن با اجراي اين طرح خاطرنشان كرد: به عنوان عضو كميسيون عمران اعلام مي‌كنم كه براي توسعه راه‌آهن در كشور با تمام توان و قدرت به اين بخش كمك مي‌كنيم.

وي ابراز اميدواري كرد: شاهد روزي باشيم كه سايه كشورها از راه‌آهن كشورمان براي توسعه راه‌آهن در كشورشان الگو بگيرند.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18447
محل سکونت : مازندران
دسترسی سریع به انجمن ها