عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مناطق محروم نیازمند دندانپزشک

مناطق محروم نیازمند دندانپزشک
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:39 ب.ظ

سلامت نیوز :30 تا 50 درصد مناطق محروم به خدمات دندانپزشکی نیاز دارند.


رئیس واحد سلامت بهداشت دهان و دندان وزارت بهداشت در بندرعباس با اشاره به وجود 22 هزار دندانپزشک در کشور گفت: توزیع دندانپزشک ها در کشور مناسب نیست و بیشتر آنان در شهرهای بزرگ ساکن هستند.


محمدحسین خوش نویسان افزود: تناسب تعداد دندانپزشکان به جمعیت کشور یک به 3 هزار نفر است و در آینده ای نزدیک با افزایش گروه های بهداشت دهان و دندان و پذیرش دندانپزشک های بومی در مناطق محروم توزیع دندانپزشک در کشور متعادل می شود.

وی گفت: پوسیدگی دندان بیشترین بیماری شایع بخش دهان و دندان در کشور است.

خوش نویسان افزود: در جدیدترین سرشماری، شاخص سلامت دهان و دندان، یک و شصت و هشت صدم درصد بود که از نظر سازمان بهداشت جهانی برای کشورهای درحال توسعه رقم مناسبی است.

شاخص سلامت دهان و دندان براساس مشکلات بهداشتی دهان و دندان هر نفر شامل تعداد دندان های کشیده شده، پرشده و ترمیم شده سنجیده می شود.

وی گفت: کنترل پوسیدگی درکودکان کمتر از 3 سال با استفاده از مشتقات فلوراید و خدمات دندانپزشکی از طریق شرکت های بیمه به کودکان 6 تا 12 سال از جمله فعالیتهای صورت گرفته برای دسترسی آسان به خدمات دندانپزشکی در کشور است.

metallic2

metallic2
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 936
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها