عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

همايش نقش گياهان دارويي در توسعه اقتصادي -اجتماعي زاگرس پنجم اسفندماه برگزار مي شود

همايش نقش گياهان دارويي در توسعه اقتصادي -اجتماعي زاگرس پنجم اسفندماه برگزار مي شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:41 ب.ظ

"حيدر مفتاحي زاده " دبير اين همايش روز يکشنبه با بيان اين مطلب در گفت و گو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: 250 مقاله علمي در خصوص شناسايي گياهان دارويي منطقه زاگرس به دبيرخانه ارسال شده است و برگزاری چنین همایش هایی می تواند نقش بسیار مهمی در شناسایی بهتر و بیشتر استعدادها و پتانسیل های گیاهان دارویی منطقه زاگرس داشته باشد .
وی گفت : از جمله محورهای همایش منطقه ای نقش گیاهان دارویی در توسعه اقتصادی – اجتماعی زاگرس می توان به شناسایی گیاهان دارویی منطقه زاگرس ، روش های بهره برداری از گیاهان دارویی ، استخراج و استحصال مواد موثر گیاهان دارویی ، کاربرد گیاهان دارویی در درمان بیماری ها در شیوه سنتی ، کاربرد گیاهان دارویی در دامپزشکی ، داروهای گیاهان (انسان و دام) ، حفاظت و حمایت از گیاهان دارویی اشاره کرد .
مفتاحي زاده با اشاره به اینکه 250 مقاله به دبیر خانه همایش ارسال شده است ، خاطر نشان کرد :از مجموع مقاله هاي ارسالي به اين همايش ، 80 مقاله پذیزفته شده که 15 مقاله در قالب سخنرانی و بقيه آثار به صورت پوستر در این همایش ارايه می شوند .
وي خاطرنشان کرد : همزمان با برگزاری اين همایش 2 کارگاه تحت عناوین "اقتصاد و بازاریابی گیاهان دارویی" و "اسانس و عصاره گیری گیاهان دارویی" نیز برگزار می شود.
مفتاحي زاده گفت: این همایش با مشارکت و همکاری جهاد دانشگاهی واحد استان ایلام ، دانشگاه های آزاد اسلامی واحد ایلام ، کرمانشاه ، سنندج ، سقز، صحنه، اسلام آباد غرب، کنگاور، مهران و اداره منابع طبیعی شهرستان دره شهر برگزار می شود.

metallic2

metallic2
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : بهمن 1389 
تعداد پست ها : 936
محل سکونت : تهران
دسترسی سریع به انجمن ها