عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آذربايجان غربي به يك پايانه در منطقه تبديل مي‌شود

آذربايجان غربي به يك پايانه در منطقه تبديل مي‌شود
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:42 ب.ظ

استاندار آذربايجان غربي:
آذربايجان غربي به يك پايانه در منطقه تبديل مي‌شود

خبرگزاري فارس: استاندار آذربايجان غربي گفت: آذربايجان غربي به يك پايانه تجاري ـ اقتصادي در منطقه تبديل مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه، وحيد جلال‌زاده ظهر امروز در جلسه بررسي مسائل و مشكلات گمركات استان در سالن حوزه استاندار اظهار داشت: شهرك صنعتي مشترك ايران و تركيه در مرزهاي آذربايجان غربي ايجاد مي‌شود كه با بهره‌برداري از اين شهرك در دهه آينده آذربايجان غربي به يك پايانه تجاري ـ اقتصادي در منطقه تبديل مي‌شود.
وي افزود: آذربايجان غربي به لحاظ برخورداري از بيشترين تعداد پايانه‌ها و گمركات در كشور حائز مقام دوم است.
اين مسئول اضافه كرد: طبق هدف‌گذاري‌هاي انجام گرفته ميزان ارزش ريالي صادرات غيرنفتي استان در سال آينده بايد به يك ميليارد و 200 ميليون دلار بالغ شود.
جلال‌زاده افزود: گمركات استان بايد فعالانه وارد عرصه شوند و با اتخاذ تدابير لازم استان را در راستاي افزايش ميزان صادرات غيرنفتي ياري كنند.
وي بيان داشت: تلاش مي‌كنيم تا همه بخش‌هاي توليدي، اقتصادي، صنعتي و عمراني استان به صورت متوازن توسعه يابند كه در اين راستا نيازمند توسعه تجارت، افزايش صادرات و همچنين رونق اقتصادي در مرز هستيم.
اين مسئول تصريح كرد: اقدامات خوبي در سال‌هاي اخير در راستاي افزايش توليدات صنعتي و كشاورزي در استان انجام گرفته كه بايد با فراهم كردن زمينه مناسب صادرات اين محصولات، سرمايه‌گذاري‌هاي انجام گرفته در بخش‌هاي توليدي را با حضور كالاهاي آذربايجان غربي در بازارهاي جهاني را تكميل كنيم.
وي اضافه كرد: از هم‌اكنون بايد با تكميل زيرساخت‌هاي مورد نياز نظير راه، زيرساخت‌هاي ارتباطي، تكميل پايانه‌ها، موانع موجود در حوزه صادرات را رفع كنيم.
ناظر گمركات استان نيز با تشريح عملكرد گمركات استان در 10 ماه امسال گفت: در 10 ماه گذشته بيش از يك ميليون و 180 هزار تن كالا به ارزش 600 ميليون دلار از استان صادر شده است كه به لحاظ وزن 60 درصد و به لحاظ ارزش 27 درصد رشد نشان مي‌دهد.
پرويز تقوي عنوان داشت: تلاش مي‌كنيم با اتخاذ تدابير لازم صادرات استان را تا پايان سال جاري به ارزش ريالي 800 ميليون دلار برسانيم.
وي همچنين در بخش ديگري ايجاد گمركات مشترك با تركيه، ايجاد انبارهاي اختصاصي و ارزيابي كالاهاي صادراتي در محل را از جمله ابزارهاي حمايتي گمركات استان از مقوله صادرات عنوان كرد.
انتهاي پيام/ج20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها