عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

200 هزار مازندراني يارانه نگرفته‌اند

200 هزار مازندراني يارانه نگرفته‌اند
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:43 ب.ظ

دبير ستاد هدفمند كردن يارانه‌هاي مازندران:
200 هزار مازندراني يارانه نگرفته‌اند

خبرگزاري فارس: دبير ستاد هدفمند كردن يارانه‌هاي مازندران گفت: 200 هزار نفر از جمعيت استان به هر دليلي يارانه‌هاي خود را نگرفته‌اند.

محمود شعبانزاده امروز در گفت‌وگوي اختصاصي با خبرنگار فارس در ساري در مورد مرحله دوم پرداخت يارانه‌هاي نقدي خانوارها افزود: از اول اسفندماه تمام وجوه يارانه‌ها به حساب تمامي سرپرستان در بانك‌ها واريز شده است.
وي در مورد تعداد سرپرستان خانوار كه يارانه‌ها به حساب آنها واريز شده است، تصريح كرد: تعداد يارانه واريزي سرپرستان خانوار در مرحله دوم همانند مرحله اول است يعني تعداد كساني كه از يارانه‌ها در مرحله دوم يارانه‌ها به حساب آنها واريز شده است، همانند مرحله اول است.
دبير ستاد هدفمند كردن يارانه‌هاي مازندران با اشاره به اينكه در مرحله اول 795 هزار خانوار مازندراني يارانه‌ نقدي خود را از طريق شماره حساب‌هاي تاييد شده دريافت كردند، افزود: فرم اطلاعات خانوارهايي كه در مرحله اول داراي اشكال بود و در تاريخ اول تا 15 آذرماه تاييد شد در اين مرحله نيز به دليل اينكه اين اطلاعات بايد راست آزمايي شود و شماره حساب تاييد شود، واريز نمي‌شود.
وي با بيان اينكه سامانه رفاهي از نيمه اسفندماه براي ارائه شماره حساب و تاييد آن باز مي‌شود، خاطرنشان كرد: بعد از اين مرحله سرپرستان خانوار يارانه‌هاي خود را از 28 فروردين‌ماه 1390 دريافت مي‌كنند.
رئيس سازمان اقتصادي و دارايي مازندران با اشاره به اينكه در مرحله جديد ثبت اطلاعات 108 هزار و 58 سرپرست خانوار مازندراني اطلاعات خود را ثبت كردند، تصريح كرد: اين افراد كساني بودند كه اطلاعات اقتصادي آنها در زمان ثبت و يا ارائه دچار مشكل بود.
وي در پاسخ به اين سوال كه آيا اين افراد يارانه را در دو مرحله گذشته دريافت مي‌كنند يا خير گفت: اين افراد چون هنوز شماره حساب ندادند مبلغ يارانه را نمي‌گيرند.
شعبان‌زاده در ادامه در پاسخ به اين سوال فارس كه در اجراي پرداخت مبلغ يارانه‌ها در دور نخست، وزير اقتصاد اعلام كرد؛ بازگشت به عقب نداريم، افزود: به دليل اينكه بودجه سالانه براساس اطلاعات اقتصادي افرادي كه ثبت شده است، بسته شده است اين امكان وجود ندارد و به همين دليل وزير اعلام كردند كه برگشت به عقب براي پرداخت يارانه نخواهند داشت.
شعبانزاده با اشاره به اينكه با راستي آزمايي اطلاعات جديد در مورد سرپرستان خانوار، آنها مي‌توانند در مرحله بعدي يارانه را دريافت كنند، اظهار داشت: 28 فروردين‌ ماه يارانه نقدي به حساب سرپرستان خانوار از زمان تاييد اطلاعات واريز مي‌شود.
وي در رابطه با آمار مازندراني‌هايي كه تاكنون اطلاعات اقتصادي خود را ثبت و فرم را تكميل كردند، تصريح كرد: تاكنون 975 هزار و 58 خانوار در استان با جمعيت 3 ميليون و 19 هزار نفر را شامل مي‌شود.
وي در پاسخ به اين سوال كه تاكنون چند نفر در مازندران يارانه نقدي دريافت نكردند، افزود: 200 هزار نفر از جمعيت استان كه ممكن است افرادي انصراف داده از دريافت يارانه‌ها و يا افرادي كه اطلاعات آنها بنا به هر دليلي مشكل داشت، يارانه نگرفتند و 108 هزار نفر فرم اقتصادي را پر كردند اما هنوز شماره حساب ارائه نكردند.
رئيس سازمان اقتصادي و دارايي مازندران در مورد ميزان دقيق يارانه‌هاي دريافت شده در استان نيز بيان داشت: اين اطلاعات بايد از نماينده بانك مركزي در استان دريافت شود.
وي با اشاره به اينكه 99 درصد از جمعيت مازندران اطلاعات اقتصادي خود را ثبت كردند، تصريح كرد: در كشور اين ميزان 86 درصد است.
شعبانزاده در پاسخ به اين سوال كه گفته مي‌شود به اين دليل ميزان مشاركت مازندراني‌ها براي يارانه بالاتر از ميانگين كشوري است كه اين استان با بيكاري و مشكلات اقتصادي مواجه است، گفت: من اينگونه فكر نمي‌كنم و معتقدم اين مسئله به دليل بالا بودن آگاهي‌ مردم مازندران و در دسترس بودن سيستم‌هاي ثبت اطلاعات اقتصادي و شماره حساب ميزان مشاركت مردم بالا بوده است.
وي در مورد شلوغي‌هاي خودپردازهاي استان مازندران در روزهاي اخير به عنوان يك مطلع اقتصادي نيز بيان داشت: هر چند وقت يكبار با نماينده بانك مركزي نشست داريم و مشكلات خودپردازها را شناسايي مي‌كنيم كه گاهي وقت‌ها به دليل ايرادهاي فني و مشكل در شماره حساب‌ها اين مشكلات به وجود مي‌آيد اما هنوز گزارش رسمي در مورد شلوغي و يا خرابي بيش از حد خودپردازها در استان نداشتيم.
رئيس سازمان اقتصادي و دارايي مازندران در اين زمينه ادامه داد: پهناي باند مخابراتي نيز در استان مشكلاتي دارد كه گاهي وقت‌ها ممكن است پاسخگو نباشد و تعويض آنها نيز هزينه‌هايي را در بر دارد.
وي در مورد مشكلات چند موسسه مالي و اعتباري در استان مازندران كه با مجوز وزارت تعاون فعاليت داشتند و مسدود شدن حساب‌هاي اين موسسات براي يارانه‌ها و شايعاتي در اين مورد گفت: براساس قانون، ايجاد واحدهاي پولي و بانكي كه در سال 1352 و 1354 مصوب شده است و همچنان به وقت خود باقي است؛ موسسات مالي بايد بخشي از سپرده خود را در بانك مركزي بگذارند تا موسسات مالي شكل بگيرند؛ گاهي مواقع به دليل اينكه حساب آنها پايين‌تر از حد نصاب تعيين شده و يا در شرف تكميل است، حسابشان توسط بانك مركزي مسدود مي‌شود.
شعبانزاده ادامه داد: اينكه اعتبارات وديعه گذاشته آنها در نزد بانك مركزي به حساب يارانه‌اي مردم واريز شده است، صحت ندارد.
دبير ستاد هدفمند كردن يارانه‌ها در مازندران با اشاره به اينكه مردم از اعمال يارانه نقدي براي نان استقبال كردند، افزود: نان با كيفيت مناسب در اختيار مردم قرار مي‌گيرد و چند واحد خبازي روستايي در استان مشكلاتي داشتند كه مشكل اين واحدها نيز برطرف شده است.
وي در پايان از كاهش پنج تا 20 درصدي مصرف انرژي‌ در بخش‌هاي مختلف استان پس از آغاز هدفمندي يارانه‌ها خبر داد.
انتهاي پيام/ي20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها