عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

346 ناظر در استان مركزي بر ساخت‌و‌سازهاي روستايي نظارت مي‌كنند

346 ناظر در استان مركزي بر ساخت‌و‌سازهاي روستايي نظارت مي‌كنند
سه شنبه 3 اسفند 1389  08:43 ب.ظ

مديركل بنياد مسكن استان مركزي:
346 ناظر در استان مركزي بر ساخت‌و‌سازهاي روستايي نظارت مي‌كنند

خبرگزاري فارس: مديركل بنياد مسكن استان مركزي گفت: 346 ‌ناظر نظام فني روستايي بر ساخت‌و‌سازهاي روستاهاي استان مركزي نظارت مي‌كنند كه از اين تعداد 255 نفر داراي پروانه اشتغال به كار هستند.

امير حسين عباسي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراك اظهار داشت: همچنين به منظور خدمت‌رساني بهتر به روستائيان 37 دفتر خدمات فني ومهندسي متشكل از يك مهندس معمار و مهندس سازه براي تهيه و طراحي نقشه‌هاي منازل روستايي در استان فعاليت دارند كه جمعا براي 420 نفر به صورت مستقيم اشتغالزايي شده است.
وي با اشاره به طرح نظام فني روستايي تصريح كرد: با توجه به لزوم ساخت واحدهاي مسكوني مقاوم و امن در مقابل خطرات و حوادث طبيعي، ضرورت تشكيل يك نظام كنترلي در ساخت‌و‌سازهاي روستايي براي دستيابي به مسكن روستايي مقاوم و نيز اهميت مسكن روستايي در رشد و توسعه پايدار كشور، طرح نظام فني روستايي از سال 82 در استان اجرا و تمام نقاط روستايي را زير پوشش قرار داد.
مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي ادامه داد: ترويج اصول فني ساختمان‌سازي و رشد آگاهي عمومي، هدايت بافت فيزيكي روستاها و بهسازي محيط زيست و سكونتگاه‌هاي روستايي بر اساس طرح‌هاي هادي روستايي، بالا بردن كيفيت ساخت و سازهاي روستايي، استفاده صحيح از مصالح مقاوم و استاندارد، شناسايي و به كارگيري و ساماندهي نيروهاي انساني بومي مستعد در فن ساختمان‌سازي روستايي، بالا بردن سطح دانش فني و اجرايي ناظران با آموزش علمي و عملي مستمر آنان از اهداف مهم اين طرح است كه به صورت جدي در استان اجرايي شده است.
عباسي همچنين از ساماندهي حدود پنج هزار نفر از متقاضيان طرح مسكن مهر در شهرهاي زير 25 هزار نفر جمعيت در استان و كسب رتبه برتر در اجراي اين طرح خبر داد و افزود: اين متقاضيان شامل متقاضيان استفاده كننده از اراضي 99 ساله و متقاضيان داراي زمين بوده كه در 23 شهر استان شناسايي و ساماندهي شده‌اند.
وي ادامه داد: به منظور ساخت مسكن براي متقاضيان، بيش از 113 هكتار زمين آماده‌سازي و ساماندهي شده و تعداد 2 هزار و 329 واحد زمين براي ساخت به متقاضيان واگذار شده است.
مديركل بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان مركزي با اشاره به صدور 3 هزار و 912 پروانه ساختماني بيان كرد: در حال حاضر عمليات 986 واحد به مرحله اتمام رسيده و 1149 واحد در مرحله نازك‌كاري و 2 هزار و 18 واحد در مرحله سفت‌كاري قرار دارند.
عباسي افزود: در مجموع 4 هزار و 531 واحد به منظور دريافت تسهيلات به بانك عامل معرفي شده‌اند كه از اين تعداد 3 هزار و 800 واحد موفق به انعقاد قرارداد شده‌اند.
انتهاي پيام/آ20/ح

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها