عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

برگزاري نمايشگاه كتاب در حاشيه دومين همايش ايران و استعمار انگليس

برگزاري نمايشگاه كتاب در حاشيه دومين همايش ايران و استعمار انگليس
سه شنبه 3 اسفند 1389  11:58 ب.ظ

دومين همايش ايران و استعمار انگليس - 7
برگزاري نمايشگاه كتاب در حاشيه دومين همايش ايران و استعمار انگليس

خبرگزاري فارس: در حاشيه دومين همايش ايران و استعمار انگليس، نمايشگاه كتابي با حضور مؤسسات اسنادي و پژوهشي و مراكز چاپ و انتشارات كتاب‌هاي تاريخي برپا شد.

به گزارش خبرنگار سياست خارجي خبرگزاري فارس، در اين نمايشگاه جديدترين كتاب‌ها و اسناد تاريخي، مجموعه‌هاي نقد و بررسي تاريخ، رمان‌ها و خاطرات تاريخي و چندين عنوان لوح فشرده از مجموعه مجلات تاريخي در رابطه با استعمار انگليس به نمايش گذاشته شد.
موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي سياسي، ‌مركز بررسي اسناد تاريخي، مركز اسناد انقلاب اسلامي، مركز چاپ و انتشارات وزارت امور خارجه،‌ دفتر مطالعات و تدوين تاريخ ايران، موزه عبرت ايران، دفتر ادبيات انقلاب اسلامي وابسته به حوزه هنري و كتابخانه، موزه و مركز اسناد مجلس شوراي اسلامي در اين نمايشگاه كتاب حضور دارند.
دفتر مطالعات و تدوين تاريخ ايران كه مدت 8 سال است در زمينه‌هاي فرهنگي- تاريخي از جمله نقد و بررسي كتاب‌هاي تاريخي و انتشار رمان هاي تاريخي فعاليت مي‌كند، ‌دو جلد از جديدترين كتابهاي تاريخي خود را در اين نمايشگاه به نمايش گذاشته است. كتاب پاسداشت حقيقت كه مجموعه‌اي از خاطرات آيت الله منتظري است و نيز كتاب وراي نمودها و نمادها كه در آن جريان حوادث قبل و بعد از انتخابات و هم رياست جمهوري بررسي و تبيين شده در اين نمايشگاه در معرض ديد عموم قرار گرفته‌اند.
همچنين كتابخانه موزه و مركز اسناد مجلس شوراي اسلامي، علاوه بر ارائه آخرين جلدها از مجموعه نسخه‌هاي خطي كتابخانه مجلس شوراي اسلامي اقدام به ارائه 20 عنوان لوح فشرده از مجله‌هاي تاريخي كرده است. اين لوح‌هاي فشرده براي اولين بار از چند نشريه معتبر تاريخي تهيه شده و در دسترس عموم قرار گرفته است.
در غرفه موسسه مطالعات و پژوهشهاي سياسي نيز كه ميزبان دومين همايش ايران و استعمار انگليس مي‌باشد مهمترين آثار مكتوب اين موسسه عرضه شده است.


انتهاي پيام/خ

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها