عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

انقلاب مصر نشأت گرفته از ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و انديشه‌هاي امام (ره) بود

انقلاب مصر نشأت گرفته از ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و انديشه‌هاي امام (ره) بود
سه شنبه 3 اسفند 1389  11:58 ب.ظ

سفير ايران در اوكراين:
انقلاب مصر نشأت گرفته از ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و انديشه‌هاي امام (ره) بود

خبرگزاري فارس: سفير جمهوري اسلامي ايران در اوكراين انقلاب مصر را نشأت گرفته از ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و انديشه‌هاي امام (ره) دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس، اكبر قاسمي سفير جمهوري اسلامي ايران در كي‌يف در مراسمي كه به مناسبت سالروز فرخنده ميلاد نبي اكرم (ص) برگزار شده بود، تقارن 25 ژانويه آغاز حركت مردم انقلابي مصر با تجمع در ميدان التحرير همزمان با اربعين حسيني و 11 فوريه مصادف با سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي و فرار مبارك به شرم الشيخ بعد از نماز جمعه 11 فوريه را از اتفاقات نادر و الهام گرفته از اعتقادات الهي كه حضرت امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري در انديشه‌هاي خويش پيش‌بيني كرده بودند، قلمداد كرد و به بار نشستن نتايج تلاش‌هاي مجدانه جوانان پر شور مصري و نقش اساسي مساجد اين كشور و مسلمانان فرهيخته آن كشور دانست.
سفير جمهوري اسلامي ايران با تأكيد بر محوريت باورهاي ديني مردم به عنوان ستون اصلي مبارزات در كشورهاي انقلاب خيز مصر، تونس و ليبي، ارزيابي خود را درباره آثار انقلاب‌هاي جاري در كشورهاي عربي به حاضران ارائه كرد.
قاسمي انقلاب مصر را نتيجه بيداري اسلامي و نشأت گرفته از ارزش‌هاي انقلاب اسلامي ايران و انديشه‌هاي امام خميني (ره) توصيف كرد و با تأكيد بر انسجام و وحدت اسلامي ملل، تأثيرات عميق دوره فاطمي‌ها بر جامعه مصر از جمله نقش و تأثير فرهنگي آثار فكري و فرهنگي آن دوره بر جامعه اسلامي آن كشور و اهميت دانشگاه الازهر با سابقه يك هزار ساله را از محورهاي اساسي حركت‌هاي انقلابي مردم آن كشور خواند.
وي همچنين جمهوري اسلامي ايران را كشوري در اوج اقتدار و با ثبات دانست و با ارائه آخرين آمار و ارقام به نقل از سازمان‌هاي بين‌المللي نمونه‌هاي چندي از دستاوردهاي كشورمان در عرصه‌‌هاي مختلف را براي حاضران بيان كرد.
سفير ايران در اوكراين عبور كشتي‌هاي جمهوري اسلامي ايران از كانال سوئز و استقرار در سوريه و عبور از درياي مديترانه را ناشي از اقتدار و عظمت جمهوري اسلامي ايران علي‌رغم تلاش مذبوحانه صهيونيست‌ها براي سياه نمايي نسبت به تحولات داخلي توصيف كرد و در پايان از حضور پر شور ملت ايران در مراسم جشن 22 بهمن تشكر و قدرداني كرد.
اين مراسم معنوي با حضور فرهيختگان و شخصيت‌هاي فرهنگي برخي مراكز اسلامي مقيم كي‌يف، مسلمانان شيعه و اهل سنت و ايرانيان مقيم و ... برگزار شد.
انتهاي پيام/ش

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها